Uroczystość 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 6 w Krośnie

Trzeciego października 2009 roku minęło dokładnie 50 lat od chwili otwarcia naszej szkoły. Uroczysty jubileusz 50-lecia działalności placówki odbył się 10 października 2009 roku.
Obchody rozpoczęła o godz. 900 uroczysta Msza Święta w krośnieńskim Kościele Farnym odprawiona przez ks. dziekana Karola Brysia a koncelebrowana przez księży Pawła Storka, Michała Czelnego, Adama Zarembę, Jacka Michno, Adam Daraża, Jana Częczka i Tomasza Brodowicza. W trakcie Mszy dokonano poświęcenia nowego sztandaru szkoły.

Po godzinie 1000 w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych rozpoczęła się uroczysta akademia połączona z przekazaniem poświęconego sztandaru. W akademii uczestniczyły władze samorządowe z Prezydentem Miasta Krosna Piotrem Przytockim, Wiceprezydentem Bronisławem Baranem i Przewodniczącym Rady Miasta Stanisławem Słysiem, naczelnikiem Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Grażyną Gregorczyk oraz radnymi Miasta Krosna. Gościliśmy byłych dyrektorów szkoły, emerytowanych pracowników, uczniów i rodziców. Jednak najliczniejszą grupę stanowili absolwenci naszej szkoły, którzy przybyli nie tylko z terenu całego kraju, ale i z zagranicy. Uczniowie naszej szkoły przygotowali przyjętą gromkimi brawami część artystyczną.

Około godz. 1300 w siedzibie szkoły wszyscy zaproszeni goście zostali przywitani ogromnym "urodzinowym" tortem oraz lampką szampana. Rozpoczęło się zwiedzanie szkoły, które dla wielu było ogromnym zaskoczeniem. Szkoła w ostatnich latach zmieniła się nie do poznania. Dzięki licznym remontom, zakupom nowego sprzętu przyjęła zupełnie nowe oblicze. W przygotowanych do tego celu klasach goście mogli usiąść w gronie przyjaciół z dawnych lat i przy poczęstunku powspominać szkolne czasy. W czasie pobytu w szkole można było nabyć specjalnie przygotowaną na tę okazję Kronikę 50 lat Szkoły w wersji elektronicznej na płycie CD oraz pamiątki poświęcone obchodom.

Kolejną okazją do spotkania w gronie szkolnych koleżanek i kolegów z dawnych lat, ale już w mniej oficjalnym charakterze, było przyjęcie w godzinach wieczornych zorganizowane dla wszystkich chętnych w restauracji Twist.

Przeczytaj o naszej uroczystości na portalu krosno24.pl