Aktualności i wydarzenia

KLASA 8 A NA „SZCZEPANICONIE”

W dniu 23 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie klasa 8A jako jedna z nielicznych szkół podstawowych  uczestniczyła w IV warsztatach fantastyki „Fantastycznie w Szczepaniku czyli w SzczepaniConie”. Uczniowie mogli wziąć udział w 2 godzinnych  warsztatach „Twórca światów”, w których to prelegentami byli panowie: Zych, Śnigórski, Gałązka oraz Celej. Podczas warsztatów prelegenci przedstawili ciekawe wykłady dotyczące szeroko rozumianej fantastyki oraz fantasy. Wykładowcy promowali czytelnictwo i zachęcali młodzież do prób tworzenia własnej twórczości literackiej. Uczniowie mogli wziąć udział w quizach, prowadzić interakcję z prowadzącymi prelekcje, oglądnąć ciekawe prezentacje multimedialne.

Dodatkowo wzięliśmy udział w: GamesRoomie, gdzie mogli pograć w gry planszowe o dowolnym zakresie tematycznym oraz RetroStrefie - strefie, gdzie ku ogólnemu  zadowoleniu pograliśmy na legendarnych konsolach: Commodore 64 i Pegasus, można było pobawić się VR oraz zagrać w Pokemona. Podczas pobytu w GamesRoomie wspomagali nas państwo Strojek wraz z synem Samaelem z klasy 6a będący współorganizatorami GamesRoomu.

Janusz Stryczniewicz