Aktualności i wydarzenia

JUNIOR NABOJ

23 XI 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie dwie drużyny z naszej szkoły brały udział w Międzynarodowym Konkursie Matematyczno-Fizycznym JUNIOR NABOJ dla uczniów klas VIII szkół podstawowych.

Uroczyście powitał i rozpoczął konkurs dyrektor I LO w Krośnie Ryszard Józefczyk, a głównym organizatorem w Krośnie był Andrzej Bysiewicz.

Była to druga edycja w Polsce, a po raz pierwszy odbywała się w Krośnie. W konkursie wzięło udział 16 drużyn szkół podstawowych z Krosna ( SP 4, SP 5, SP 6 -2 drużyny, SP 7, SP 8 – 2 drużyny, SP 10, SP 14-2 drużyny, SP 15 i Katolicka SP Ks. Michalitów) oraz drużyny ze szkół podstawowych w Wiśniowej, w Posadzie Górnej i we Frysztaku. Czteroosobowe drużyny ósmoklasistów rywalizowały w tym samym czasie, rozwiązując te same zadania z najlepszymi szkołami podstawowymi w Polsce i w Europie.

Nietypowa formuła konkursu, zdrowa sportowa rywalizacja na żywo wyzwalała ogrom pozytywnych emocji. Konkurs wygrywa drużyna, która rozwiąże w ciągu 120 minut największą ilość zadań, rozwiązując jednocześnie maksymalnie sześć zadań, wymienianych na nowe w miarę pokonywania poprzednich.

Na dodatek opiekunowie uczniów mogli obserwować zmagania na sali i na bieżąco śledzić wyniki swoich drużyn (szkół) w porównaniu z innymi uczestnikami oraz z wynikami w Polsce i w Europie. Te dane bowiem były możliwe do zaprezentowania na sali poprzez łącze internetowe.

Ostatecznie nasi uczniowie zajęli :
II miejsce- SP 6 Krosno drużyna B (41-wsze miejsce w Polsce)
III miejsce – SP 6 Krosno drużyna A (50-te miejsce w Polsce)

Maria Zielańska