Aktualności i wydarzenia

TWÓRCZE DZIECI

Uczniowie klas pierwszych biorą udział w projekcie „Twórcze dzieci – w poszukiwaniu kreatywności”. Zajęcia realizowane są przez nauczycieli akademickich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Program kształcenia oraz realizacja zadań dydaktycznych została opracowana we współpracy z Urzędem Miasta Krosna.

W ramach projektu uczniowie biorą udział w ciekawych zajęciach, które mają na celu rozbudzanie ich ciekawości poznawczej, inspirowanie do twórczego myślenia, rozwijanie pasji i zainteresowań, a także zapoznanie ze środowiskiem akademickim.

Pierwszaki uczestniczą w zajęciach literacko – plastycznych, podczas których poznają wiele ciekawych form pracy z tekstami, słuchają interesujących opowiadań i wierszy. Uczą się wyrażać emocje i informacje zawarte w tekstach za pomocą sztuki np. poprzez taniec, śpiew czy rysunek. Z wielkim zaangażowaniem wykonują prace plastyczne inspirowane dziełami wielkich twórców.  Bardzo dobrze odnajdują się w pracowni artystycznej PWSZ w Krośnie Dzieci chętnie podejmują się także zadań muzycznych. Tworzą własne teksty, muzykę czy wykonują utwory na instrumentach. W pracowni doświadczeń przy swoich stanowiskach mogą poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Bardzo wiele radości sprawiają im eksperymenty. Z zaciekawieniem wykonują doświadczenia, dzięki którym łatwiej rozumieją zjawiska zachodzące w przyrodzie.