Aktualności i wydarzenia

SUKCES NIKOLI

Od kilku lat nasi uczniowie biorą udział w wojewódzkim konkursie plastycznym  Podkarpackiej Okręgowej Izby Architektów RP „Dom moich marzeń”.  Decyzją Jury konkursowego w tegorocznej edycji konkursu nasza uczennica Nikola Jurczyk z klasy IVa otrzymała wyróżnienie. W Konkursie wzięło udział ponad 1400 uczniów klas IV, V, VI podkarpackich szkół podstawowych z Rzeszowa, Łańcuta, Krosna i Przemyśla.

Inspiracją do stworzenia prac plastycznej naszych uczniów był wykład architekta Podkarpackiej Izby Architektów RP Pana mgr Wiesława Święcickiego połączony z ciekawą prezentacją przedstawioną w listopadzie uczniom klas czwartych. Prezentacja oraz pogadanka na temat architektury pobudziły uczniów do twórczego myślenia o domu, zachęciły do tworzenia prac plastycznych w ramach lekcji techniki.

Dodatkowo, w Konkursie nagrodzeni za udział zostali uczniowie klas piątych oraz szóstych naszej szkoły, których prace wyróżniały się wysokim poziomem plastycznym.

Janusz Stryczniewicz
opiekun konkursu