Aktualności i wydarzenia

"DZIEL SIĘ UŚMIECHEM"

Klasy II a i II b realizują Program edukacyjny „Dziel się uśmiechem”, którego organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż, firma Mars Polska. Partnerzy akcji to: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej, Biedronka.

Celem programu jest budowanie świadomości prozdrowotnej wśród najmłodszych i zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą w Polsce. Poprzez realizację programu uczniowie klas drugich poznali cztery proste kroki do zdrowych i czystych zębów. Dowiedzieli się, że próchnica to choroba, którą należy leczyć, a także o związku między codzienną dietą, a zdrowiem zębów i jamy ustnej.

Każde dziecko klasy drugiej, które wzięło udział w programie otrzymało bezpłatny zestaw do pielęgnacji zębów, składający się ze szczoteczki, pasty, bezcukrowej gumy Orbit do żucia, jak również broszurki „Dziel się uśmiechem”.  Zestawy były przekazane przez PCK w Krośnie.

W trakcie realizacji programu zostało zorganizowane spotkanie z panią higienistką dotyczące „Higieny jamy ustnej”.

Zofia Langner
Katarzyna Warchoł