Aktualności i wydarzenia

"KWADRAT WIEDZY CZY SZEŚCIAN SZCZĘŚCIA"

Pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Gminy Rymanów dnia 6 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbył się pierwszy Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Kwadrat wiedzy czy sześcian szczęścia”. Nazwa tego konkursu odzwierciedla ideę i istotę jego formy. Uczniowie bowiem w celu osiągnięcia dobrego wyniku musieli wykazać się wiedzą podczas indywidualnego testu oraz umiejętnościami pracy zespołowej przy rozwiązywania zadań grupowych.

Do konkursu zgłosiło się 23 szkoły z okolicznych miejscowości w łącznej liczbie 99 uczniów podzielonych na dwie kategorie: szkoła podstawowa i gimnazjum.

Po pierwszej części pisemnej nauczyciele poprawiali prace, a uczniowie mieli zorganizowany wykład z pracownikiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie dr Agnieszki Woźniak „Matematyka to język, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”. Następnie rozpoczęła się część zespołowa.
Nasi uczniowie również brali udział w tym konkursie. Szkoła reprezentowana była przez troje uczniów z klasy 8 a w składzie: Karolina Bysiewicz, Michał Ginalski i Dominik Matuszewski.

Wyrazy uznania i gratulacje należą się Karolinie – zdobyła ona I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych.

Cała drużyna spisała się znakomicie. Podsumowując prace indywidualną i zespołową zdobyli najwięcej punktów wśród szkół podstawowych.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, a uczniom gratulujemy posiadanej wiedzy.

Maria Zielańska