Aktualności i wydarzenia

PIERWSZAKI UCZĄ SIĘ OSZCZĘDZAĆ

13 marca budynek pawilonu, w którym uczą się pierwszoklasiści odwiedzili pracownicy Banku PKO Bank Polski Oddział 1 w Krośnie. Uczniowie wzięli udział w ważnej lekcji na temat oszczędzania. Poznali sposób odkładania pieniędzy na tzw. Książeczkę Oszczędnościową Szkolnej Kasy Oszczędności – SKO.

Dzieci aktywnie uczestnicząc w zajęciach wypowiadały się na temat różnych form płatności, które dzisiaj są dostępne. Poznały sposoby zapłaty w czasach kiedy pieniądze jeszcze nie istniały np. wymiana towarów. Z zaciekawieniem brały udział w rozmowie na temat zarabiania pieniędzy. Pracownicy banku prezentowali uczniom zabezpieczenia banknotów oraz opowiadali na czym polega praca w banku. Na koniec zajęć dzieci otrzymały drobne upominki.

Karolina Dziadowicz-Nowak