Aktualności i wydarzenia

PRZEDSZKOLAKI W WIOSENNYM OGRÓDKU

14 marca odbyły się zajęcia adaptacyjne – tym razem iście ogrodnicze – dla przyszłych pierwszaków. Dzieci oglądając mobilny model Układu Słonecznego dowiedziały w jaki sposób i dlaczego zmieniają się pory roku. Następnie z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o cebulce, z której po jesienno-zimowym odpoczynku pod ziemią, na wiosnę wyrósł piękny tulipan. Oglądały różne rodzaje nasion i cebulek kwiatowych.  W pewnym momencie same zamieniły się w podziemne nasionka, które zachęcone przez słońce i chmurkę wykiełkowały na wiosenne kwiaty.

Po solidnej porcji teoretycznej, nadszedł czas na praktykę - przedszkolaki samodzielnie sadziły stokrotki i ozdabiały swoje doniczki. W związku tym Panie zadały nawet zadanie domowe ... dbanie o swoją roślinkę! Dzieci miały także okazję poznać budowę komórek roślinnych patrząc przez mikroskop. Ponieważ bardzo uważnie słuchały poleceń i starannie wykonywały wszystkie zadania, na koniec udało się „wyczarować” tęczę. W czasie zajęć nie zabrakło czasu na słodką przekąskę i napoje.  Rodzice przyszłych uczniów w czasie zajęć adaptacyjnych mieli okazję do rozmowy z Dyrekcją szkoły oraz wymiany doświadczeń z innymi Rodzicami.