Aktualności i wydarzenia

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

6 czerwca w naszej szkolnej bibliotece zrobiło się wyjątkowo gwarno... wszystko to, z powodu wizyty naszych pierwszaków w tym jakże ciekawym i pełnym tajemnic miejscu. Dzieci aby pokazać, iż są  już gotowe na to, aby wypożyczać książki miały do wykonania kilka zadań. Odgadywały spośród przebranych dzieci bohaterów książek, wśród których znaleźli się: wilk z „Czerwonego Kapturka”, Kopciuszek, Koszałek Opałek czy Król Maciuś Pierwszy. Przypomniały sobie historię powstawania książki oraz projektowały okładkę swojej ulubionej baśni. Pani wicedyrektor Elżbieta Dudek widząc chęć dzieci i gotowość do stania się użytkownikami szkolnej biblioteki, każdego pasowała dużą symboliczną zakładką  oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Po wypożyczeniu książki, za bibliotecznymi regałami czekał na uczniów gość. Była nim „Roztrzepana Sprzątaczka” z książki D. Gellner, która swoimi opowieściami wszystkich wprawiła w dobry humor i zachęciła do częstego odwiedzania biblioteki.

Karolina Dziadowicz-Nowak
fot. Jolanta Habrat