Aktualności i wydarzenia

KOCHAĆ, WSPIERAĆ, WYMAGAĆ - TRUDNA SZKOŁA WYCHOWANIA

Plan Konferencji szkoleniowo-naukowej
„Kochać, wspierać, wymagać – trudna szkoła wychowania”

Data: 11 październik (piątek) 2019 r.

Miejsce: Aula w PWSZ przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 w Krośnie (Rynek)

8.30 – 9.00 – Rejestracja uczestników

9.00 – 9.15 – Uroczyste otwarcie konferencji

9.15 – 9.30 – Prezentacja multimedialna „Historia szkoły” - Moderator

9.30 – Rozpoczęcie konferencji

9.30 - 10.15 – mgr Ryszard Izdebski „Rola szkoły, a rodziców w procesie rozwoju i wychowania dziecka. Teoria mentalizacji.”

10.15 – 11.00 – lek. Psychiatra Karolina Grządziel „Czynniki chroniące psychikę dziecka w obliczu trudności i problemów w okresie dojrzewania.”

11.00 – 11.15 – pytania do prelegentów

11.15 – 11.45 – przerwa

11.45 – 12.30- mgr Katarzyna Ślęzak „Wyzwania w relacji z dziećmi”.

12.30 – 13.00 –Prof. ndzw. dr hab. Alicja Ungeheuer-Gołąb PWSZ „Noosfera literacka dzieciństwa.”

13.00 – 13.30 – mgr Julia Bukowczyk „Seksualność bez tabu – nastolatek w XXI wieku.”

13.30 – 13.45 – pytania do prelegentów

13.45 – 14.15 – Zakończenie konferencji

Część warsztatowa (liczba miejsc ograniczona):

15.15– 18.30 - Grupa I: „Podejście gestaltowskie do pracy z dziećmi” (20 os.) – mgr Jolanta Gębik

15.15– 16.45 -  Grupa II: „Nowoczesne metody terapii pedagogicznej.” (20 os.) – mgr Katarzyna Orkisz

17.00 – 18.30 - Grupa III: „Nowoczesne metody terapii pedagogicznej.” (20 os.) – mgr Katarzyna Orkisz

Prelegenci:

mgr Ryszard Izdebski – psycholog kliniczny i pedagog, kierownik Zespołu Hospitalizacji Domowej Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie zajmuje się psychoterapią młodzieży oraz terapią rodzin. Posiada certyfikat psychoterapeuty i certyfikat superwizora Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uprawia działalność profilaktyczną w mediach oraz wielu stowarzyszeniach i środowiskach.

Lek. Psychiatra Karolina Grządziel – psychiatra, specjalizacja psychiatria ogólna, w trakcie specjalizacji z psychiatrii wieku rozwojowego, starszy asystent w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Młodzieżowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, od 9 lat związana z Kliniką Psychiatrii Dorosłych oraz Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego Collegiom Midicum UJ.

mgr Katarzyna Ślęzak – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta  i superwizor – aplikant Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Certyfikowany terapeuta i specjalista terapii środowiskowej PTP. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej i dydaktycznej. Jako psychoterapeuta indywidualny, grupowy i rodzinny pracuje od 2004 roku z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Poradni Psychoterapii Dzieci i Młodzieży NZOZ „Dobrej Nadziei” oraz Krakowskim Instytucie Psychoterapii Stowarzyszenia Siemacha. Aktualnie pracuje w Krakowskiej Fundacji Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii”. W ramach praktyki prywatnej przyjmuje również osoby dorosłe, prowadzi superwizje psychoterapii i pracy wychowawczej. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w ramach całościowych kursów psychoterapeutycznych. Jako wykładowca współpracuje z Instytutem Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2010 roku członek Lokalnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na terenie Dzielnicy I w Krakowie.

Prof. ndzw. dr hab. Alicja Ungeheuer-Gołąb – pedagog i literaturoznawca pracuje na Wydziale Pedagogicznym UR oraz w Instytucie Humanistycznym PWSZ w Krośnie. Zajmuje się badaniami nad literaturą dziecięcą (głównie dla dzieci do 12 roku życia). Należy do stowarzyszeń naukowych, jak: Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań nad Literaturą Dziecięcą – IRSCL (International ResearchSociety for Children’sLiterature); Polska Sekcja Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych – IBBY (International Board on Books for Young People – (członkini od 2010 r.). Należy do Komitetu Redakcyjnego serii wydawniczej „Biblioteki – Dzieci – Młodzież” Wydawnictwo Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie, jest członkinią Rady Naukowej czasopisma „Studia Biblioteczne UR”, należy do Rady Programowej Polskiego Centrum Literatury Dziecięcej z siedzibą w Oświęcimu.

mgr Julia Bukowczyk – psycholog, seksuolog. Doświadczenie kliniczne uzyskała pracując w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Krośnie jak i Fundacji Aktywizacji w Rzeszowie. Odbyła staż kliniczny w  Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w   Warszawie. Obecnie pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie z osobami przewlekle chorymi i uzależnionymi  oraz ich bliskimi. Dodatkowo prowadzi Gabinet Wsparcia Psychologiczno - Seksuologicznego w Krośnie.

mgr Katarzyna Orkisz – pedagog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z ADHD, terapeuta sensomotoryki, terapeuta Metody Warnkego, terapeuta EEG Biofeedback, Tyflopedagogika -  kurs kwalifikacyjny, terapeuta Integracji Sensorycznej (I oraz II stopień)

mgr Jolanta Gębik – mgr psychologii w zakresie psychologii klinicznej, terapeuta dziecięcy i rodzinna edukatorka, certyfikowana trenerka programów wspierających nauczycieli i wychowawców w ich kompetencjach wychowawczych.