Aktualności i wydarzenia

WIZYTA IVa W KM STRAŻY POŻARNEJ W KROŚNIE

Korzystając z zaproszenia Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w dniu 27 września 2019 roku udaliśmy się do sali edukacyjnej „Ognik”, która funkcjonuje przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. W ramach lekcji odbyły się zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem),  jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.

Ponadto dzieci mogły  zobaczyć w praktyce jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu i tlenku węgla oraz zapoznać się z podstawami udzielania pierwszej pomocy. Poznaliśmy także rodzaje samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz ich bogate wyposażenie.

Podczas pobytu  prowadzący zajęcia w obrazowy sposób poszerzyli naszą wiedzę  dotycząca bezpiecznych zachowań w codziennym życiu, przekazali wiedzę na temat zapobiegania różnym zagrożeniom.

Janusz Stryczniewicz