Aktualności i wydarzenia

KONKURS POWIATOWY „SYLWETKA NOBLISTKI – OLGA TOKARCZUK”

Szkoła Podstawowa w Iwoniczu zorganizowała konkurs "Sylwetka Noblistki - Olga Tokarczuk", którego celem miało być przybliżenie sylwetki i twórczości wybitnej Polki.

Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie z 16 szkół podstawowych z terenu powiatu krośnieńskiego.

Odbywał się on w dwóch kategoriach: teoria i prace plastyczne. Miłośnicy zdobywania informacji mogli sprawdzić się w teście wiedzy o życiu i twórczości pisarki, który odbył się 2 grudnia w Iwoniczu. Przystąpiło do niego 63 uczniów. Kolejnych 94 uczniów, używając najrozmaitszych technik, wykonało portrety noblistki. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 12 grudnia o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Iwoniczu. Obecny na nim Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój, Witold Kocaj, złożył wszystkim uczestnikom wyrazy uznania, pogratulował wiedzy oraz umiejętności plastycznych i wręczył nagrody najwyżej ocenionym uczniom.

Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice z naszej szkoły:
- Sylwia Solińska – (konkurs plastyczny) – II miejsce (opiekun Małgorzata Matelowska)
- Liwia Książek (konkurs plastyczny) – wyróżnienie (opiekun Małgorzata Matelowska)
- Maria Kurneta (konkurs plastyczny) – wyróżnienie (opiekun Małgorzata Matelowska)
- Katarzyna Szmyd (konkurs wiedzy) – wyróżnienie (opiekun Agnieszka Filar)

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Agnieszka Filar