Aktualności i wydarzenia

VIB W BWA NA WARSZTATACH „ZACHOWAĆ PAMIĘĆ”

W tym roku po raz kolejny Krosno było współorganizatorem XII Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu. Uroczystości stały się wizytówką tolerancji i otwartości na różnorodność kulturową i wyznaniową.

W ramach obchodów tego ważnego wydarzenia uczniowie  klasy VI b wraz z wychowawcą 4 lutego wzięli udział w warsztatach „Zachować pamięć”, które prowadziła dr Ewa Bereś. Podczas tych zajęć uczniowie poznali historię krośnieńskich Żydów. Mogli również wykazać się zdolnościami plastycznymi malując ich portrety.

Po warsztatach uczniowie mieli również okazję zwiedzić wystawę prac Stanisława Kochanka. Przez wiele dekad uważanego za najbardziej renomowanego krośnieńskiego twórcę.

Agnieszka Filar