Aktualności i wydarzenia

II WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI „WOLNOŚĆ JEST W NAS. KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”

Uczennice naszej szkoły: Alicja Janczewska (kl. VI A) oraz Matylda Niemiec (kl. VII A)  brały udział w II Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”, którego organizatorem był Zespół Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o żołnierzach wyklętych, walczących o niepodległość Polski po II wojnie światowej w antykomunistycznym podziemiu na Podkarpaciu.

Alicja Janczewska w swojej pracy konkursowej przybliżyła sylwetkę Józefa Cieśli ps. „Topór”, zaś praca Matyldy Niemiec dotyczyła majora Antoniego Żubryda ps. „Zuch”.

Obie dziewczynki wykazały się ogromną znajomością biografii prezentowanych bohaterów, a ich prace posiadały wysokie walory literackie.

Komisja Konkursowa dokonała oceny ponad stu prac, które napłynęły z kilkudziesięciu szkół podstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Jury przyznało Matyldzie Niemiec wyróżnienie honorowe.

Serdecznie dziękuję moim uczennicom za udział w konkursie i reprezentowanie w nim naszej Szkoły. Podziwiam i doceniam Wasz talent, a Matyldzie gratuluję sukcesu.

Anna Gazda