Aktualności i wydarzenia

DWIE ROCZNICE

Wśród wielu ważnych wydarzeń w bieżącym roku, przeżywamy  również dwie okrągłe rocznice. Równo sto lat temu, 18 maja 1920 r., urodził się w Wadowicach Karol Wojtyła, późniejszy  papież, św. Jan Paweł II. Wspomniany wyżej nasz rodak, równo 20 lat temu - 30 kwietnia, dokonał kanonizacji  siostry Faustyny Kowalskiej oraz ogłosił święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła w świecie.

Z uwagi na te dwie rocznice, wspólnie z klasą 8 A, przygotowaliśmy przedstawienie. Inspirację czerpaliśmy z Dzienniczka św. Faustyny, który notabene jest najczęściej tłumaczoną na obce języki polską książką. Niestety z racji wiadomych nam wszystkim, przedstawienie nie mogło się odbyć. Śladem po wspólnych próbach i zaangażowaniu uczniów, pozostała audycja, do której wysłuchania serdecznie zapraszamy.

ks. Łukasz Mendyk.

Św. Faustyna - słuchowisko zrealizowane przez uczniów klasy VIII A, MZS nr 6 w Krośnie