Aktualności i wydarzenia

29 września - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu we wszystkich klasach uczniowie wysłuchali wybranych fragmentów literatury dla dzieci i młodzieży. Głośno czytali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Uczniom klas młodszych czytali starsi koledzy i koleżanki.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom i przez dzieci.

Głośne czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. To również dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu z bliskimi.

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Do jej najpopularniejszych dzieł należą m.in.: Szewczyk Dratewka, O dwunastu miesiącach oraz Pamiętnik Czarnego Noska.

Anna Gazda
fot. Anna Gazda i Jolanta Habrat

 


 
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl