Aktualności i wydarzenia

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku Polska po ponad stu latach niewoli odzyskała niepodległość. Wszyscy znamy tę datę i wszyscy co roku świętujemy. W tym roku już tradycyjnie bierzemy udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. 10 listopada, o godzinie 11.11 mimo, że osobno, wszyscy razem odśpiewaliśmy hymn.

Tradycyjna zwykle akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości nie odbywa się tradycyjnie. Mimo, że nie jesteśmy w szkole, że w oddaleniu od siebie, staramy się świętować to ważne święto równie radośnie jak dotychczas. Uczniowie klasy 6b: Ala Dobosz, Lena Bobola, Martyna Godek i Kacper Zajdel przygotowali okolicznościowe wiersze, a uczennica klasy 4a, Maja Zygmunt pięknie nam zaśpiewała pieśń legionową „Białe róże”. Wszystko to można zobaczyć na fanpejdżu naszej szkoły na Facebooku.

Pani Drużba zaprasza tradycyjnie wszystkich uczniów szkoły do konkursu flagowego. Jego zasady są proste:

1. Ozdób dom/mieszkanie polską flagą.
  2. Zrób sobie lub całej swojej rodzinie zdjęcie na jej tle.
  3. Zdjęcie wyślij (lub poproś o to rodzica) w terminie od 11 do 12 listopada, do godziny 12.00 na adres: k.druzba@sp6krosno.pl
  4. Przysłanie zdjęcia na konkurs równa się zgodzie na jego publikację na FB  i na stronie szkoły.
  5. Nagrodami w klasach 1-3 są pozytywne uwagi, a w klasach 4-8 oceny bardzo dobre z aktywności.