Aktualności i wydarzenia

SZKOŁA DO HYMNU

Dnia 10 listopada 2020 roku o symbolicznej godzinie 11¹¹, wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn państwowy łącząc się z uczestnikami akcji: #SzkolaDoHymnu organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży z całej Polski. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu” miała nieco odmienny charakter. Uczniowie i nauczyciele śpiewali hymn przede wszystkim w sposób wirtualny, łącząc się ze sobą za pomocą platformy dostosowanej do komunikacji. Łącznie do akcji „Szkoła do hymnu” przyłączyło się w tym roku 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Do tej pięknej liczby zalicza się także nasza szkoła. Za co z całego serca dziękuję i jestem dumna, że udało nam się to osiągnąć wspólnymi siłami. Wspólne odśpiewanie hymnu było wyrazem szacunku dla symboli narodowych i dla wszystkich Polaków – tych którzy odeszli i tych, którzy żyją obecnie.

Gabriela Kozner