Promocja zdrowia - rok szkolny 2013/2014

TURNIEJ ZDROWOTNY

Dnia 15 kwietnia w Miejskim Zespole Szkół Nr 6 w Krośnie odbył się I Międzyszkolny Turniej Zdrowotny dla uczniów klas trzecich. Wzięło w nim udział pięć szkół podstawowych:
•    Szkoła Podstawowa Nr 3
•    Szkoła Podstawowa Nr 4
•    Szkoła Podstawowa Nr 6
•    Szkoła Podstawowa Nr 7
•    Szkoła Podstawowa Nr 14

Drużyny z poszczególnych szkół składały się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców. Zmagania uczniów miały charakter intelektualny i dotyczyły wiedzy na temat zdrowego stylu życia, odżywiania, higieny osobistej, zachowania w różnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Zawodnicy rozwiązywali także zagadki dotyczące zagadnień zdrowotnych oraz rozpoznawali po dotyku ukryte w pudełku owoce i warzywa.

Ponadto uczniowie sprawdzali swoją kondycję fizyczną. Dużo radości było podczas dmuchania piłeczki do tenisa przez ławeczkę, skokach przez skakankę, biegach w miejscu z klaśnięciem pod kolanem, przysiadach i brzuszkach.

Publiczność, którą tworzyli uczniowie klas trzecich i drugiej naszej szkoły, brała aktywny udział odpowiadając na pytania po zawodnikach, dopingując ćwiczących w konkurencjach sprawnościowych.

Gratulujemy

Szkole Podstawowej Nr 14, której drużyna zajęła I miejsce,

Szkole Podstawowej Nr 4, której drużyna zajęła II miejsce,

Szkole Podstawowej Nr 3, której drużyna zajęła III miejsce.

Z rąk pani dyrektor Teresy Janusz wszystkie szkoły otrzymały dyplomy za udział w turnieju, a uczniowie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Turniej przebiegał w milej, radosnej atmosferze i miał charakter dobrej zabawy.

Zofia Langner, Elżbieta Zając, Sławomir Włoch

ŚNIADANIE DAJE MOC

Dnia 8 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc".

Dzieci, z przyniesionych zdrowych produktów, samodzielnie wykonały kolorowe, smaczne kanapki, a następnie wspólnie je konsumowały.

Działania te miały na celu przypomnienie dzieciom i rodzicom jak ważne jest jedzenie zdrowego śniadania. Akcję poprzedziło szereg zajęć edukacyjnych dotyczących tematów: "Zdrowe odżywianie", "Znaczenie owoców i warzyw w codziennej diecie", "Rodzaje pieczywa – jaki chleb warto jeść" i innych.

Zofia Langner