Promocja zdrowia - rok szkolny 2018/2019

8.11. 2018 r.  ŚNIADANIE DAJE MOC

Już po raz ósmy w naszej szkole zorganizowaliśmy akcję pod hasłem ,,Śniadanie Daje Moc”.  W tym dniu uczniowie klas młodszych z przyniesionych zdrowych produktów, samodzielnie wykonali kanapki i sałatki które później wspólnie zjedli.
W zorganizowaniu całej akcji pomagali rodzice, kupując potrzebne produkty.
Nasi uczniowie mają świadomość, że wartościowe śniadanie pomaga dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki.

fot. Magdalena Buczyńska
Małgorzata Polańska
Mariola Mendrala

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Klasy II a i II b biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Projekt prowadzi Fundacja BOŚ.

Podczas realizacji projektu dzieci poznają jakie wartości odżywcze mają owoce i warzywa i jaką rolę odgrywają w codziennej diecie. W trakcie zajęć uczniowie odgrywali scenki dramowe, prezentowali swoją wiedzę na temat owoców i warzyw, układali jadłospisy oraz piramidę zdrowia.

Uczniowie uświadomili sobie, że owoce i warzywa stanowią bardzo istotny element diety i odgrywają bardzo dużą rolę w ich prawidłowym rozwoju. Dostarczają organizmowi wielu witamin, składników mineralnych oraz znaczną ilość błonnika. Dzięki tym składnikom owoce i warzywa spożywane codziennie w odpowiednich ilościach chronią dzieci przed wieloma chorobami.

Katarzyna Warchoł

DBAMY O NASZE ZDROWIE

09.10.2018 r. w sali teatralnej naszej szkoły odbyło się spotkanie z panią dietetyk Anną Pacygą z Centrum Dietetycznego w Krośnie. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom klas młodszych jak ważne jest właściwe odżywianie dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu człowieka. Pani dietetyk przedstawiła produkty, których należy unikać ze względu na zawarte w nich składniki: substancje słodzące, konserwujące. Uświadomiła uczniom że nie  słodkie napoje ale woda to niezbędny składnik pokarmowy, który musi być dostarczany w ciągu dnia oraz jak ważne są prawidłowe nawyki żywieniowe. Odpowiadała również na pytania zadawane przez uczniów dotyczące różnych produktów. Spotkanie poszerzyło wiedzę uczniów na temat Zdrowego Stylu Życia.

PRZYGOTOWANIE ZDROWYCH SŁODKICH PRZEKĄSEK

Dzisiaj był słodki dzień w naszej świetlicy.
Dzieci podczas zajęć kulinarnych  przygotowywały zdrowe słodkie przekąski.
Podczas rozmowy zwracano uwagę na konsekwencje nadmiaru cukru w codziennej diecie.

Justyna Urbanik