Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2010/2011

Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach i olimpiadach.

Poniżej przedstawiamy ich sukcesy w roku szkolnym 2010/2011.

MISTRZOWIE PRZEDMIOTÓW

• KL. VI: Ewa Stefanik

MISTRZ INFORMATYKI

• KL. VI: Mateusz Korona

W Międzyszkolnym Konkursie "TRANSPLANTACJA - OCAL KOMUŚ ŻYCIE" - w kategorii polonistycznej II miejsce zajęła Zuzanna Filip, Karolina Guśpiel zdobyła wyróżnienie; w kategorii plastycznej I miejsce zajęła Kamila Jankowska, II miejsce Marcelina Świerczyńska, wyróżnienie otrzymał Mateusz Korona (wszyscy z kl. VI b).

Zuzanna Filip z klasy VI b została laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ".

W Konkursie Wokalno-Recytatorskim "TWÓJ UŚMIECH - WIĘCEJ NIŻ TYSIĄC SŁÓW" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie, w kategorii wokalnej Bernadetta Bajgrowicz (kl. VI b) zajęła I miejsce; w kategorii recytatorskiej Katarzyna Niżnik (kl. IV a) zajęła II miejsce, a Karolina Guśpiel (kl. VI b) otrzymała wyróżnienie.

Marcin Miczek (kl. VI b) zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie dla uczniów klas szóstych "X KROŚNIEŃSKIE IGRASZKI MATEMATYCZNE"

Drużyna w składzie: Mateusz Korona, Krystian Zajdel i Marcin Miczek zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Humanistycznym "KROSNO - MOJE MIASTO". Ewa Stefanik zdobyła III miejsce rywalizacji indywidualnej "Gawęda o moim mieście".

Wyróżnienie w kategorii solista w  V MIĘDZYSZKOLNYM FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ zdobyła Katarzyna Niżnik (kl. IV a).

Samorząd Uczniowski zajął I miejsce w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "SAMORZĄD NA MEDAL JANUSZA KORCZAKA" zorganizowanego przez Dzielnicę Wola Miasta Stołecznego Warszawa oraz Szkołę Podstawową nr 25 w Warszawie.

W "IV KROŚNIEŃSKIM KONKURSIE MATEMATYCZNYM" Michał Zygarowicz (kla. V a) zajął I miejsce w kategorii klas piątych, Krzysztof Skomiał (kl. V a) – II miejsce w kategorii  klas piątych, Mateusz Korona (kl. VI b) – II miejsce w kategorii klas szóstych, Damian Kustroń (kl. VI a) – III miejsce w kategorii klas szóstych.

Katarzyna Niżnik (kl. IV a) zajęła I miejsce, a Katarzyna Rzepka (kl. IV a) otrzymala wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie literackim "PIEKNIE MÓWIĘ. DZIECI PISZĄ OPOWIADANIA" przeprowadzonym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Krośnie.

W konkursie recytatorskim "NA TROPIE WSPÓŁCZESNEJ POEZJI" organizowanym przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza Katarzyna Niżnik otrzymała wyróżnienie.

VII Konkursie Plastycznym "WIELKANOCNE TRADYCJE POGRANICZA" zorganizowanym przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w kategorii PISANKA Sara Wójcikiewicz (kl. V a) zajęła I miejsce, a Karolina Kościółek (kl. IV b) II miejsce.

Mateusz Korona  uzyskał tytuł laureata X edycji JASIELSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO im. HUGONA STEINHAUSA.

Michał Zygarowicz (kl. V a) został finalistą etapu wojewódzkiego KONKURSU MATEMATYCZNEGO organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej konkursie literackim "WIERSZE PEŁNE KWIATÓW" pierwszą nagrodę otrzymał Marcin Lega (kl. VI b), a wyróznieni zostali Paulina Fiałkowska (kl. IV b) i Jakub Jakieła (kl. VI b).

W zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej konkursie "BAŚNIOWA REWIA MODY U CALINECZKI" II miejsce zajęli: Andrzej Górecki, Weronika Van Elder i Katarzyna Niżnik za interpretację baśni "Dzielny ołowoiany żołnierzyk". Katarzyna Niżnik otrzymała również nagrodę indywidualną.

Emilia Rokitka (kl. VI b) została laureatką KONKURSU PRZYRODNICZEGO organizowanego przez Kuratorium Oświaty. Marcin Miczek i Mateusz Korona zostali finalistami tego konkursu.

Maciej Baran (kl. V b) otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "WIOSENNY OGRÓD" zorganizowanym przez Oddział dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Marcin Miczek zajął II miejsce w konkursie "CHEMIA WOKÓŁ NAS" w ramach Politechniki Dziecięcej.

Mateusz Misiewicz (kl. V B) zajął II miejsce, a Tomasz Puc (kl. V B) zdobył wyróżnienie w konkursie recytatorskim pt. "TO WSZYSTKO POLSKA" zorganizowanym przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną - Oddział dla Dzieci.