ZABAWA KARNAWAŁOWA Z PIRATEM SIWOBRODYM

30 stycznia, po południu naszą szkołę odwiedzili piraci, kowboje, koty,księżniczki, spidermeni … wszyscy ci goście to nasi uczniowie klas I –III przygotowani na zabawę karnawałową. Naszych milusińskich zabawiał swoimi sztuczkami Pirat Siwobrody. Z pomocą uczniów sprawiał, że czerwone chusteczki oraz piłeczki znikały. Zaangażował wszystkich bawiących się do przygotowania pirackiego statku do podróży… oczywiście w rytmie muzyki. Uczniowie brali udział w różnego rodzaju konkursach. Jednym z nich był konkurs na najpiękniejszą mumię. Panie nauczycielki projektowały stroje karnawałowe, które prezentowane były na szkolnych modelkach. Nie zabrakło tradycyjnego „Jedzie pociąg…” oraz „Kaczuszek”.  W pewnym momencie na naszej sali teatralnej pojawił się… śnieg! Niektórzy mieli szansę dowiedzieć się, kim zostaną w przyszłości, kiedy dorosną. Przedstawicielki mam dzielnie walczyły o tytuł mistrzyni kręcenia talerzykiem. W trakcie zabawy uczniowie udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.  Pirat Siwobrody na zakończenie zabawy zaprezentował wspaniały pokaz ogromnych baniek mydlanych.

tekst: Karolina Nowak
zdjęcia: Jolanta Habrat