BOŻE NARODZENIE 2017

Trwa wigilia. Bóg przyszedł do ludzi,
By nad nami przez wieki królować.
W czystych sercach nadzieja się budzi,
Jakby świat się zaczynał od nowa.

Nadszedł długo oczekiwany magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. W piątek 22 grudnia, w ostatni dzień przed feriami świątecznymi, w pięknie udekorowanej sali teatralnej, odbyła się uroczysta akademia. Tradycją naszej szkoły jest odgrywanie jasełek, czyli inscenizacji o Bożym Narodzeniu.

Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie klas: 2a, 2b i 3b, przygotowani przez panie: Małgorzatę Polańską, Mariolę Mendralę i Jolantę Habrat, mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych - aktorskich, wokalnych i tanecznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodał taniec śnieżynek oraz kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że jeszcze mocniej poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Na zakończenie pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Po akademii odbyły się klasowe wigilie. Uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, jedli tradycyjne potrawy oraz śpiewali kolędy.

Małgorzata Polańska
fot. Sławomir Włoch