XIV FESTYN RODZINNY

14 czerwca 2012 r. miał miejsce XIV Festyn Rodzinny. W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej EURO 2012 jego hasło przewodnie brzmiało: „KIBICUJEMY DRUŻYNIE NARODOWEJ. POLSKA GOLA!”

Jak co roku nie zabrakło różnych atrakcji. Rozpoczęliśmy hymnem EURO „Koko, koko, EURO spoko”. Dziewczęta ze wszystkich klas zaprezentowały pokazy cheerleaderek, a chłopcy przygotowane okrzyki dopingujące piłkarzy. Został rozegrany mecz piłki nożnej Rodzice kontra nauczyciele i uczniowie. Odbył się turniej wiedzy o EURO – „Jeden z dziesięciu”, konkurs „Stadiony EURO”, konkurs plastyczny „Piłka EURO” oraz konkurs na najlepszy strój nauczyciela-kibica.

Ponadto można było obejrzeć występ grupy baletowej klas I-III, spektakl przygotowany przez uczniów w ramach zajęć „STOP-klatka” a także pokaz tresury psa policyjnego.

Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz grupy „Capoeira Unicar Krosno” – zawierającej elementy tańca sztuki walki wywodzącej się z rytualnych tańców plemion afrykańskich i południowoamerykańskich Indian.

Podczas Festynu została też podsumowana akcja „Warto być dobrym”, w której uczestniczyli chętni uczniowie z klas III-VI. Każda klasa wytypowała spośród siebie jedną osobę, która zdaniem uczniów wykazała się największym zaangażowaniem. Finałowa szóstka dziewcząt wzięła udział w losowaniu nagrody głównej – roweru.

Rada Rodziców zasponsorowała wszystkim dzieciom „Wędkę szczęścia”.

Mimo niesprzyjającej pogody Festyn był bardzo udany. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

Małgorzata Polańska