W sobotę 21 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Rodzina jest dobra na wszystko”. Gościliśmy w naszych progach uczniów wraz z Rodzicami oraz wielu sympatyków szkoły.

Festyn został uroczyście otwarty przez Panią Dyrektor Teresę Janusz i rozpoczął się od przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek” W następnej kolejności zaprosiliśmy wszystkich do kibicowania dzieciom, biorącym udział w szkolnym konkursie " Mam Talent". To był piękny pokaz młodych talentów. Następnie mamy i córki dekorowały ciasta w konkursie Masterchef. Można było również zobaczyć rywalizację sportową ojców i synów. Wszyscy świetnie się bawili podczas rozgrywek sportowych na szkolnym boisku. Nasza scena zamieniła się w wybieg dla modelek- córek i projektantek-mam strojów wykonanych z różnych materiałów jak papier, bibuła itp.

Zorganizowano także konkurs „Jaka to melodia” - wszyscy uczestnicy popisali się znajomością utworów polskich i zagranicznych. Po występach tanecznych uczniów klas I wspólnie bawiliśmy się w rytm znanych i lubianych piosenek. Odbył się także pokaz pierwszej pomocy w sytuacji omdlenia, krwotoku, zawału serca, zadławienia, czy skaleczenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stosik plastyczne, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy i wędka szczęścia.

Podczas festynu można było się również zatracić w smakach bigosu, pysznych domowych ciast, kawy, herbaty, lodów. Na zakończenie festynu organizatorzy konkursów rozdali zwycięzcom nagrody, dyplomy i słodkości.

Oj działo się działo!!! Trudno to wszystko opisać. Ten festiwal smaków i kolorów, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę, dziękujemy Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!!! Do zobaczenia na następnym festynie. Już dziś zapraszamy.

Organizatorzy festynu