XVIII FESTYN RODZINNY "WITAJCIE W NASZEJ BAJCE"

W sobotę 3 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się już po raz XVIII Festyn Rodzinny. W związku z promocją czytelnictwa w naszej szkole tematem wiodącym festynu było hasło „Witajcie w naszej bajce”.

Festyn został uroczyście otwarty przez Panią Dyrektor Teresę Janusz i rozpoczął się paradą i tańcem w strojach bajkowych do piosenki z „Akademii Pana Kleksa”.

Następnie uczniowie klas I-VI prezentowali bohaterów bajek i baśni, a następnie  zadawali zagadki publiczności „Kim jestem? Publiczność świetnie sobie poradziła w rozpoznawaniu postaci.

Później przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Krośnie zaszczycili nas swoją obecnością prezentowali tańce ludowe i disco. Porwali wszystkich do wspólnego śpiewania „na ludową nutę”.

Ponadto ogromne zainteresowanie wzbudził występ grupy tanecznej prowadzonej przez Panią Annę Kłapkowską ze szkoły „FEEL AND DANCE”.

Następnie swoje talenty taneczne, śpiew, grę na instrumentach, pokazy z piłką, gimnastykę, pokazy karate, prezentowali nasi uczniowie podczas turnieju „Mam talent”.

Również swoją wiedzą na temat książek popisali się uczniowie kl. IV—VI w quizie bajkowym. Jak co roku nie mogło zabraknąć rozgrywek sportowych.

W trakcie trwania festynu rozstrzygnięto konkursy: na osobę, która najlepiej oszczędzała pieniądze w SKO oraz szacowanie - ile waży groch?

Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia przy photo planszy, złowić podarki w wędce szczęścia, puszczać bańki mydlane, pomalować twarz, dostać skręcony balonik czy wziąć udział w warsztatach plastycznych. W każdej bajkowej  klasie czekała na uczniów miła niespodzianka. Na zakończenie wszyscy wspólnie tańczyli w rytm znanych piosenek z bajek.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę, dziękujemy Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!!!

Do zobaczenia za rok. Już dziś serdecznie zapraszamy!!!

Organizatorzy Festynu
fot. Jolanta Habrat