XIX FESTYN RODZINNY "GRAMY DLA MAMY I NIE TYLKO"

„Gramy dla Mamy” to hasło XIX Festynu Rodzinnego zorganizowanego w dniu 26 maja 2018r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Krośnie. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło rodziców naszych uczniów oraz innych znamienitych gości.

Gospodarzem uroczystości była Pani Dyrektor Teresa Janusz, która oficjalnie otworzyła festyn. Program imprezy ściśle nawiązywał do obchodzonego w tym dniu „Święta Mamy” oraz rozpoczynających się mistrzostw świata w piłce nożnej. Pomimo, że turniej rozgrywany będzie na boiskach dalekiej Rosji, uczniowie „krośnieńskiej szóstki” mogli poczuć się, jak prawdziwi uczestnicy mundialowych zmagań. Podczas prezentacji poszczególnych finalistów piłkarskich mistrzostw świata, dzieci w swoich wystąpieniach nawiązywały do kuchni, tradycji oraz kultury danego kraju.

Chwilę później uczniowie składali życzenia swoim Mamom, dedykowali im piosenki, tańczyli oraz recytowali wiersze. Koncert uświetnili grą na instrumentach muzycznych.
W tym samym czasie dzieci z klas I-IV rozgrywały zawody piłkarskie, natomiast ich starsi koledzy uczestniczyli w turnieju piłki siatkowej.

Podczas rozgrywanego konkursu „Znamy nasze Mamy”, uczniowie wykazywali się znajomością swoich Mam. Całość imprezy zwieńczyła wspólna zabawa przy muzyce oraz rozstrzygnięcie wszystkich organizowanych podczas festyny konkursów.

W trakcie trwania festynu dzieci mogły uczestniczyć w pokazach chemicznych oraz licznych konkursach plastycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „Wędka szczęścia” oraz stoisko z malowaniem twarzy. Dla wszystkich zainteresowanych odbył się pokaz sprzętu policyjnego przygotowany przez funkcjonariuszy z krośnieńskiej komendy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy podczas spotkania zaszczycili nas swoją obecnością. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do Rodziców oraz osób zaangażowanych w organizacje festynu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Magdalena Buczyńska
fot. Jolanta Habrat, Magdalena Buczyńska