XX FESTYN RODZINNY „KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA”

1 czerwca przy naszej szkole odbył się dwudziesty już Festyn Rodzinny pod hasłem „Kolorowy Dzień Dziecka”. Jak na tę znaczącą datę przystało było kolorowo i zabawnie. Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich obecnych.

Przedszkolaki z PM Nr 4 oraz szkolne grupy taneczne zaprezentowały się w tańcach. Jedną z atrakcji był pokaz brazylijskich sztuk walki Capoeira oraz pokaz szermierski.

Wśród atrakcji były cieszące się dużym zainteresowaniem kolorowe sale tematyczne. Dzieci mogły w nich wykazać się twórczością poprzez wykonywanie nietypowych prac plastycznych. Miały okazję do poznania tajników świata fizyki i chemii dokonując eksperymentów. Rodzice mogli przenieść się w czasie w świat swojego dzieciństwa gdyż w jednej z sal przygotowane były gry i zabawy z dawnych lat – dzieci z zapałem próbowały form rozrywek, z których kiedyś korzystali ich rodzice czy dziadkowie. Na każde dziecko czekał podczas festynu upominek, który był „łowiony” na słynną „wędkę szczęścia”.

Podczas festynu odbywały się także gry i zabawy sportowe oraz animacje muzyczne z kolorową chustą. Dzieci próbowały łapać uciekające wysoko w górę ogromne bańki mydlane. Dużą atrakcją była gra w skoczki, prowadzona na dużej planszy szachowej, w której pionkami byli sami uczniowie. Czas festynu umilił wszystkim występ utalentowanych uczniów podczas koncertu „Kolorowych Piosenek”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się festynowy bufet, w którym zjeść można było smakowite hamburgery oraz pyszne ciasta przygotowane na imprezę przez Rodziców.

Najbardziej wytrwali, którym upał nie odebrał zapału do tańca, na koniec zatańczyli wspólny taniec integracyjny –„Belgijkę”.

Karolina Dziadowicz-Nowak
fot. Magdalena Buczyńska, Jolanta Habrat, Piotr Grudysz