JASEŁKA 2012

"W miłej zgodzie świat dziś cały,
Pana Zbawcę swego chwali,
Wszystkie serca się zbratały.
Wszyscy się dziś pojednali."

Oto nadchodził oczekiwany czas Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie, z klasy II b i V a z wychowawczyniami Katarzyną Warchoł i Elżbietą Zając przygotowali Jasełka. Oprawą muzyczną i plastyczną zajęła się pani Elżbieta Dudek.

Dnia 20 grudnia 2012 r. przedstawieniem rozpoczęto Spotkanie Wigilijne byłych i obecnych pracowników szkoły oraz przedszkola wchodzącego w skład Miejskiego Zespołu Szkół Nr 6. Następnego dnia Jasełka obejrzeli uczniowie szkoły.

Wokół Betlejemskiego Żłóbka zgromadzili się pasterze, pilnujący owiec, chóry anielskie, zwiastujące narodzenie Pana Jezusa, Maryja z Dzieciątkiem i swoim opiekunem Józefem oraz dzieci z serduszkami i ptaszki. W pięknych szatach z koronami na głowach weszli również Kacper, Melchior i Baltazar składając swe dary. Nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania przy akompaniamencie dzieci grających na fletach.

Jasełka wprowadziły wszystkich w atmosferę refleksji i radości z Narodzenia Pana. Całość wzbogaciły stroje uczniów i nastrojowa świąteczna dekoracja sceny.

Pani dyrektor Teresa Janusz złożyła życzenia pracownikom szkoły, przedszkola, uczniom, a za ich pośrednictwem rodzicom. Przekazała przedstawicielom klas Opłatek, którym dzieci łamały się w czasie klasowych Wigilii.

Katarzyna Warchoł, Elżbieta Zając