"… Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie."

Matka Teresa z Kalkuty

W piątek 20 grudnia mieliśmy okazję obejrzeć Jasełka przygotowane przez klasę IIb i IIIa pod kierunkiem wychowawców Ewy Szmyd i Zofii Langner. Oprawą muzyczną zajęła się p. Elżbieta Dudek, a plastyczną wcześniej wspomniani nauczyciele.

Występ wprowadził uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Uczniowie zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Wtórowali im również nauczyciele i goście obecni na uroczystości.

Spotkanie to było również okazją do złożenia świątecznych życzeń i wręczenia nagród za najpiękniejszą ozdobę choinkową.

Wspólne kolędowanie przeniosło się do klas, gdzie uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się przy wigilijnym stole jedząc tradycyjne potrawy.

Zofia Langner i Ewa Szmyd