"BÓG SIĘ RODZI!"

19 grudnia w naszej szkole odbyły się tradycyjne Jasełka przygotowane przez uczniów klas Va i Vb pod kierunkiem wychowawczyń.

Widowisko to miało na celu odciągnąć nas od zakupowego szału, zabiegania oraz gorączki przedświątecznych przygotowań i przypomnieć o prawdziwej istocie Świąt Bożego Narodzenia.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa oraz obejrzeć scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka. Na scenie nie zabrakło Aniołów i Pasterzy, byli też Trzej Królowie z darami dla Małego Jezuska. Gra aktorów przeplatana była śpiewem kolęd i piosenek o tematyce świątecznej. Prawdziwa drewniana szopka wyścielona sianem wraz z rozjaśnionym, gwieździstym niebem dodała spektaklowi wyjątkowego uroku.

Wszystko to pomogło nam - choć na chwilę - przenieść się do tak odległych czasów i uczestniczyć w historii narodzin naszego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa.

Anna Gazda
Elżbieta Dudek