PROGRAM RZĄDOWY "KSIAŻKI NASZYCH MARZEŃ"

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji rządowego programu "Książki naszych marzeń", umożliwiającego zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

W trakcie wykonywania zadań związanych z programem wszyscy uczniowie klas I–VI pod opieką wychowawców przygotowali projekty edukacyjne w oparciu o książki z biblioteki szkolnej. Prezentacja projektów odbyła się 13 maja dla klas I–III oraz 17 maja dla klas IV–VI. Dzieci przedstawiały wrażenia i wnioski po spotkaniu z książkami. Przygotowały ilustracje do książek, albumy, krzyżówki, parady postaci z książek, wykonały kukiełki, teatrzyk cieni. W oparciu o przeczytane książki przedstawiły scenki teatralne. Nie zabrakło też piosenek oraz mądrych myśli inspirowanych książką.

Elżbieta Dudek
fot. Jolanta Habrat i Grzegorz Urbanek