PASOWANIE NA UCZNIA 2015

Jedną z pierwszych chwil w życiu każdego ucznia, na którą czeka z wielkim niepokojem jest uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia.

W piątek 9 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności dyrektora szkoły Teresy Janusz oraz wychowawców Karoliny Dziadowicz-Nowak, Jolanty Habrat, Justyny Urbanik i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu uczniów klas pierwszych i uczniów klasy IV a. Starsi koledzy wprowadzili pierwszaków w miłą atmosferę. Na sztandar szkoły 70 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie. W trakcie składania ślubowania wszyscy uczniowie klas pierwszych obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami.

Po uroczystej przysiędze zostali pasowani dużym ołówkiem przez Panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, okolicznościową plakietkę i pierwszy dokument w życiu – legitymację szkolną.

W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Zdenerwowanie uczniów udzieliło się również ich rodzicom. Wzruszeni wspierali swoje pociechy w tak ważnym dla nich dniu.

Później świeżo pasowani uczniowie udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców i wychowawców.

Życzymy dzieciom radości ze szkoły, wielu sukcesów oraz wspaniałych przeżyć, chęci do zdobywania wiedzy i różnorodnych umiejętności. Wspaniałych nauczycieli, koleżanek i kolegów.

Jolanta Habrat
Karolina Dziadowicz- Nowak