PASOWANIE NA UCZNIA

5 października odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia Pierwszej Klasy. W obecności Dyrekcji, zaproszonych Gości, Rodziców i Nauczycieli, pierwszaki z wielkim przejęciem przedstawiły przygotowany program artystyczny. Jak na zacną uroczystość przystało, uczennice klas VII wprowadziły swoich młodszych kolegów na scenę dostojnym polonezem. Przedstawiciele klas starszych ciepło przywitali pierwszoklasistów życząc im powodzenia w szkolnym życiu i zapewniając ich o swojej pomocy. Dzieci podczas występu recytowały wiersze i śpiewały piosenki prezentując przy tym, że doskonale wiedzą jak należy zachowywać się w szkole oraz co to znaczy być dobrym uczniem. Z odpowiednią powagą patrzyły na wprowadzany do sali sztandar i odśpiewały hymn państwowy. Uczniowie po wypowiedzeniu słów aktu ślubowania zostali przez Panią Dyrektor pasowani – dzięki czemu weszli w poczet pełnoprawnych członków społeczności naszej szkoły. Po uroczystości dzieci udały się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany dla nich przez Rodziców.

Karolina Dziadowicz-Nowak
fot. Magdalena Buczyńska