ŚNIADANIE DAJE MOC

Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniu 6 listopada 2015 r. cała nasza szkolna społeczność klas I-III wzięła udział w akcji „Śniadanie daje moc!”. W tym roku przeprowadziliśmy akcję na dwóch lekcjach. Wspólnie przygotowaliśmy kanapki i sałatki. Działania połączyliśmy z przypomnieniem zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Szczególną uwagę zwróciliśmy na ważną rolę śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów.

W zorganizowaniu akcji, podobnie jak w roku ubiegłym, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe i wiele gatunków pieczywa. Uczniowie częstowali się nawzajem i ze smakiem zajadli przygotowany posiłek. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Zofia Langner
Justyna Urbanik