ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

13 października br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowali uczniowie klas szóstych oraz zespół wokalny z klasy V b pod kierunkiem nauczycieli: p. Anny Gazdy i p. Elżbiety Dudek.

W swoim wystąpieniu uczniowie podziękowali pani Dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom Szkoły za pracę włożoną w wychowanie i edukację dzieci. Wspominali postać Patrona Szkoły Janusza Korczaka – pedagoga i przyjaciela dzieci.

Uczniowie przedstawili humorystyczne scenki, w których podali przepis na ucznia oraz zaprezentowali „nowoczesne narzędzia” wspomagające proces edukacyjny m. in. różowe okulary, zestaw młotków służących do wbijania wiedzy oraz – mającą szerokie zastosowanie – przepuszczarkę uniwersalną.

W tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili wyniki przeprowadzonego wśród uczniów głosowania na „Nauczyciela Roku 2015”. Nagrodę w kategorii „Ostre pióro” zdobył pan Janusz Stryczniewicz, tytuł „Przytulanki” przyznany został pani Małgorzacie Matelowskiej, a za „Katarynkę” uznano panią Elżbietę Dudek. Najdowcipniejszym nauczycielem okazał się ksiądz Janusz Sroka. Nagrodę specjalną otrzymała pani Joanna Mazur. Gratulujemy!

Anna Gazda
Elżbieta Dudek