ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

"Kochaj i dawaj przykład"

J. Korczak

W dniu 11 października br. w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie klas piątych przedstawili inscenizację, w której bohaterem był patron szkoły – Janusz Korczak. W ten sposób uczniowie podkreślili, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełni nauczyciel, wychowawca, pedagog. Na zakończenie dzieci podziękowały wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły za trud i serce włożone w kształcenie oraz wychowanie.

Akademię przygotowały Elżbieta Barć i Małgorzata Matelowska. Za oprawę muzyczną, dekorację odpowiedzialna była Elżbieta Dudek, Joanna Mazur, Janusz Stryczniewicz, Katarzyna Warchoł i Zofia Langner.

Małgorzata Matelowska

Na całym świecie organizowane są konkursy i przyznawane nagrody… Złote Lwy, Bursztynowe Słowiki, Oscary. I my uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie zapragnęliśmy przyznać takie nasze, może nie Oscary a Oscarki, może nie Lwy a Lewki.

By wyniki były obiektywne zwróciliśmy się o opinię do społeczności uczniowskiej. Odzew był bardzo pozytywny. A że w naszej szkole wszyscy nauczyciele, bez mrugnięcia oka, mogą ten tytuł otrzymać, wybór był szczególnie trudny, tym bardziej, że do każdej kategorii byli nominowani wszyscy uczący.

Chcieliśmy wyróżnić takie cechy, które dla nas uczniów są szczególnie ważne. Nauczyciele startowali więc w następujących kategoriach:

• Najmilszy nauczyciel, czyli Przytulanka
  • Najostrzejszy nauczyciel, czyli Ostre Pióro
  • Najdowcipniejszy nauczyciel, czyli Kabareciarz

W wyniku przeprowadzonego głosowania tytuł Najmilszego Nauczyciela zdobyła Pani Małgorzata Matelowska. Tytuł Najostrzejszego Nauczyciela uzyskała pani Joanna Mazur. Zaś Najdowcipniejszym Nauczycielem został ksiądz Janusz Sroka.

Pragniemy nadmienić, że chociaż głosowali uczniowie klas IV – VI, to na karteczkach często pojawiały się nazwiska pań z edukacji wczesnoszkolnej. Mimo upływu czasu pozostały w pamięci wielu uczniów i to niekoniecznie tylko klas czwartych.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok na ogłoszeniu wyników następnego plebiscytu.

SU klas IV – VI
Magdalena Buczyńska