ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

„Kto ma silną wolę i silną chęć służby ludziom,
temu życie pięknym będzie snem,
choćby droga do celu była poplątana,
a myśli niespokojne...”
J. Korczak

W przeddzień Święta Komisji Edukacji Narodowej, 12 października br., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. W tym szczególnym dniu uczniowie podziękowali swoim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie. Życzenia wyrazili słowami wierszy, piosenek i tańcem uczniów klasy III a. Przypomnieli także postać patrona szkoły, Janusza Korczaka. W uroczystości brali udział nauczyciele szkoły, przedszkola, rodzice, zaproszeni goście oraz cała społeczność uczniowska.

Po powitaniu zgromadzonych pani dyrektor Teresa Janusz wręczyła nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami. Na koniec wszystkim zaproszonym gościom uczniowie wręczyli pamiątkowe upominki.

Elżbieta Barć
Małgorzata Matelowska