DROGA DO WOLNOŚCI

W przededniu 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole odbyły się uroczyste akademie dla klas I - VIII. Uczniowie klasy III a wprowadzili uczniów młodszych klas w atmosferę wydarzeń poprzedzających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Naród polski w czasie 123 lat zaborów nie stracił ducha walki. 11 listopada 1918 roku Polska wróciła na mapę Europy i świata. Również uczniowie klas ósmych wierszem i piosenką uczcili ten ważny dla każdego Polaka dzień. W tej części akademii wzięli udział uczniowie klas V – VIII.

Pani Dyrektor zaprosiła także uczniów na imprezy okolicznościowe organizowane w Krośnie z okazji Święta Niepodległości.

W czasie uroczystości zostały rozstrzygnięte szkolne konkursy odbywające się z okazji 60-lecia szkoły. Pani dyrektor Teresa Janusz wręczyła nagrody książkowe wyróżnionym uczniom.

Zofia Langner, Elżbieta Barć, Małgorzata Matelowska
fot. Jolanta Habrat, Magdalena Buczyńska