ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Rok 2012 został ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka Rokiem Janusza Korczaka. Nasza szkoła nosząca jego imię, w dniach od 8 do 12 października, przygotowała cykl imprez pt. "Tydzień z Januszem Korczakiem".

W ciągu tego tygodnia poszerzyliśmy i utrwaliliśmy wiadomości o twórcy "prawideł życia". Chcemy, aby nasi uczniowie nie tylko wiedzieli, że Janusz Korczak to autor powieści "Król Maciuś I" i "Kajtuś Czarodziej", ale także lekarz, pedagog, a przede wszystkim twórca i obrońca praw dziecka.

Staraliśmy się pokazać, że patron naszej szkoły, która kieruje się jego przesłaniem "Dziecko chce być dobre, jeśli nie może pomóż…" jest autorytetem zarówno dzieci jak i nauczycieli.

"Tydzień z Korczakiem"

8 października 2012 (poniedziałek):

• Prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów "Życie i działalność Janusza Korczaka"
  • Wystawa prac plastycznych "Moje rozumienie «prawideł życia» Janusza Korczaka"

9 października 2012 (wtorek) – projekcja filmów:

• "Korczak" – klasy IV – VI
  • "Król Maciuś I" – klasy I – III

10 października 2012 (środa) – godzina z wychowawcą

"Spotkanie z twórczością Janusza Korczaka" – wspólne czytanie i omawianie fragmentów wybranych dzieł.

11 października 2012 (czwartek)

Parada bohaterów powieści Janusza Korczaka

12 października 2012 (piątek) godz. 14.00

Uroczyste zakończenie obchodów "Tygodnia z Korczakiem", podczas którego odbędzie się akademia z udziałem zaproszonych gości oraz rozstrzygnięcie międzyszkolnych konkursów pod hasłem "Nie ma nic piękniejszego na świecie, niż beztroski uśmiech szczęśliwego dziecka":

• Ilustracja do książki "Król Maciuś I"
  • Postać z powieści Janusza Korczaka – kukiełka
  • "Zamek Króla Maciusia" – budowla przestrzenna
  • "Spotkanie z Januszem Korczakiem" – wiersz, esej

Obejrzyj fotografie

Fatal error: Cannot redeclare PobierzGalerie() (previously declared in /inc/php/moduly/gallery.php:2) in /inc/php/moduly/gallery.php on line 2