SZKOLNY TYDZIEŃ ZDROWIA "BIAŁY TYDZIEŃ"

W dniach 18 – 22.04.2016 r. uczniowie klas I–VI uczestniczyli w tzw. "Białym Tygodniu" czyli Szkolnym Tygodniu Zdrowia.

W ramach "Białego Tygodnia" odbyły się spotkania z zaproszonymi gośćmi, których celem była promocja zdrowego stylu życia.

Pierwszym z zaproszonych gości była p. Agnieszka Proczek – pielęgniarka szkolna, która przedstawiła uczniom ciekawą prelekcję na temat zdrowego odżywiania się. Omówiła Piramidę Zdrowego Żywienia i zachęcała uczniów do przestrzegania jej zasad, a głównie do dolnej jej części czyli aktywności ruchowej.

Drugim z zaproszonych gości był p. Adam Przybysz – zawodnik specjalizujący się w biegach średnich i długich, nauczyciel, trener LA i wykładowca PWSZ w Krośnie, przedstawił jak sport ukształtował jego życie. Podkreślił wagę aktywności fizycznej i jej wpływ na kształtowanie osobowości, charakteru, pokonywania wielu słabości. Zwrócił szczególną uwagę na zasadę "fair play" nie tylko w sporcie, ale i w życiu. Uzasadnił, że ruch i sport odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju młodego organizmu.

Trzecim z zaproszonych gości była p. Aldona Sebastianka – pracownik Sanepidu, która omówiła temat: "Higiena mycia rąk". Wskazała, że przyczyną wielu naszych problemów zdrowotnych mogą być brudne ręce. Pokaz prawidłowego mycia rąk cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów.

Warto podkreślić, że podczas spotkań z zaproszonymi gośćmi, nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia: zdrowego odżywiania, higienicznego trybu życia, rekreacji ruchowej i aktywności fizycznej.

Podsumowując "Biały Tydzień" uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczne pt. "Zdrowy styl życia", które zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej.

Bernardetta Juszczyk
Zofia Langner