XVI FESTYN RODZINNY "RODZINNIE, ZDROWO I SPORTOWO"

W sobotę 31.05 2014 r. po raz kolejny w SP 6 zrobiło się inspirująco, dzięki XVI Festynowi Rodzinnemu, który w tym roku przebiegał pod hasłem: "Rodzinnie, zdrowo i sportowo". W bieżącym roku współorganizatorem Festynu był Zarząd Osiedla "Południe". Impreza realizowana była przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Krosna.

W programie znalazły się konkurencje ruchowo-sportowe dla dzieci i ich rodziców oraz liczne konkursy poświęcone zdrowemu stylowi życia. Zaproponowane zabawy i konkursy wymagały od uczestników wszechstronności i współpracy w grupie. Wszystkich uczestników wyróżniono upominkami.

Ponadto można było obejrzeć instruktaż "Pierwszej pomocy" i uczestniczyć w praktycznych warsztatach pod kierunkiem Społecznych Instruktorów Młodzieżowych działających przy PCK.

Dwugodzinne zmagania sportowe: Mecze Piłki Nożnej i Piłki Siatkowej dostarczyły uczestnikom wrażeń ruchowych i sporą dawkę sportowej adrenaliny. Cała impreza odbyła się w duchu fair play, co pozwoliło spędzić w miłej atmosferze ten szczególny dzień aktywności ruchowej.

Wśród atrakcji dodatkowych znalazły się: wędka szczęścia, malowanie twarzy, pyszne ciasto upieczone przez mamy i lody ufundowane przez p. Dariusza Deptucha. W szkolnej kawiarence rodzice, dzieci, zaproszeni goście i nauczyciele mieli możliwość spotkań i rozmów.

Dużym powodzeniem cieszył się dziecięcy kompleks rozrywkowy typu Fikoland.

Niespodziewanie dopisała nam pogoda.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

Bernadetta Juszczyk