WOLONTARIAT

POMAGALIŚMY PIESKOM Z PRZYTULISKA W KROŚNIE

W odpowiedzi na prośbę Krośnieńskiego Inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals”, zorganizowaliśmy w szkole „Wielką zbiórkę przed zimą” dla psów z przytuliska w Krośnie. Koordynatorkami akcji byli uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza i Samorząd Uczniowski. Za zebrane koce, ręczniki, kołdry, poduszki i dywaniki serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom.

PO RAZ KOLEJNY BIERZEMY UDZIAŁ W KROŚNIEŃSKICH POLACH NADZIEI

Przedstawicielki Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięły udział w spotkaniu inaugurującym przyszłoroczną akcję charytatywną „Pola Nadziei”. Dostaliśmy kilkadziesiąt cebulek żonkili, które posadzimy, będziemy doglądać, a wiosną rozdamy chętnym, którzy wpłacając datki wspomogą krośnieńskie hospicjum.

AKCJA "KILOMETRY DOBRA"

Na prośbę Fundacji Wielkie serce dla Dzieci, w ramach akcji „Kilometry Dobra”, w szkole została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na potrzeby fundacji. W dniu 11. 05. 2018r uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przekazali na ręce koordynatorek akcji Pań: Bożeny Baran Barbary Sługockiej – Wilk kwotę 172,76 zł. Środki te zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom i rodzinom pokrzywdzonym przez los i niepełnosprawnym. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinessa poprzez układanie ciągu monet o jednym nominale – stąd „Kilometry Dobra”. Kampania integruje i mobilizuje lokalne społeczności w działaniu dla wspólnego dobra, wspierając lokalne organizacje na własnym terenie. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w tej szlachetnej akcji.

Szkolny Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski

POLA NADZIEI PO RAZ DZIESIĄTY W KROŚNIE

Tradycyjnie już w Palmową Niedzielę (25.03) społeczność naszej szkoły wzięła udział w jubileuszowej X edycji Krośnieńskich Pól Nadziei organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum przy udziale Koła Hospicyjno-Charytatywnego, Urzędu Miasta Krosna, Stowarzyszenia Krośnieńskich Amazonek, Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza a przede wszystkim placówek oświatowych. W okolicy Kościoła Farnego i Rynku kwestowało 15 grup, które tworzyło 70 wolontariuszy: 55 uczniów i 15 opiekunów. Schronienia w salce katechetycznej udzielili nam nasi księża katecheci. Uczniowie rozdawali własnoręcznie wykonane żonkile – symbol akcji Pola Nadziei. Dopisała pogoda i nie brakowało ludzi dobrego serca, którzy włączyli się do akcji poprzez wsparcie finansowe i życzliwość dla kwestujących. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom którzy włączyli się w tą bardzo potrzebną akcję składamy serdeczne podziękowania.

opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariusza

GÓRA GROSZA

Jak co roku przyłączyliśmy się do akcji Towarzystwa Nasz Dom ph. GÓRA GROSZA. Samorząd Uczniowski klas IV-VII zebrał od wszystkich uczniów naszej szkoły kwotę 90, 82 zł. Pieniądze te przekazaliśmy na konto fundacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Samorząd Uczniowski kl. IV -VII

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Szkolny Klub Wolontariatu przyłączył się do 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka odbywała się pod hasłem „Zbieramy drobniaki dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W dniach 5.01.2018 do 14.01.2018 roku nasi wolontariusze kwestowali na szkolnych korytarzach, prosząc o datki i w zamian za nie rozdając czerwone serduszka. Akcja została zakończona sukcesem. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie.

Koło dziennikarskie

NIEZWYKLI GOŚCIE

8 grudnia w naszej szkole miało miejsce niezwykłe spotkanie. Przyjechały do nas panie z OTOZ Animals ze swoim podopiecznym pieskiem Czarkiem. Pani inspektor Kasia i wolontariuszka Marysia opowiedziały jak pomagają, dokarmiają, leczą i szukają domów adopcyjnych dla psów i kotów, które często były źle traktowane przez poprzednich właścicieli. Obie panie działają na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt.

Wszyscy uczniowie z ciekawością obejrzeli prezentację, którą przedstawiła pani Kasia. Dowiedzieli się, jak należy zajmować się zwierzętami. Panie odpowiadały na liczne pytania dzieci, pokazały też jak zachowywać się podczas ataku psa na człowieka.

Na zakończenie spotkania uczniowie klas I-III przekazali dla podopiecznych OTOZ Animals Krosno zebraną karmę. Uczniowie postanowili, że to nie koniec naszej akcji. Nadal w sali nr 7 można składać karmę oraz akcesoria (m.in. papierowe ręczniki, żwirek) dla czworonożnych przyjaciół.

Więcej o potrzebach krośnieńskiej kociarni można przeczytać na portalu krosno24.pl oraz na stronie Kociarni na Facebooku

Jolanta Habrat, Małgorzata Polańska
fot. Jolanta Habrat

SZLACHETNA PACZKA ŁĄCZY BIEDNYCH I BOGATYCH

Społeczność naszej szkoły w listopadzie 2017r wzięła udział w ogólnopolskim projekcie SZLACHETNA PACZKA. Chcieliśmy sprawić by ubogie rodziny z Krosna i okolic miały radosne Święta. Szkolny Klub Wolontariusza przeprowadził zbiórkę żywności trwałej, przyborów szkolnych, środków czystości, koców, ręczników, pościeli i zabawek.  Akcję zbierania koordynowały uczennice: Weronika Niemiec i Laura Zep z klasy VIIb, oraz Milena Nastał z klasy Vb. W dniu 7 grudnia 2017r, zebrane rzeczy oraz kwotę 136,67 zł odebrała od nas osobiście Pani Gabriela Kuźnar, lider rejonu Krosno. Pieniądze zostaną dołożone do środków na zakup węgla dla jednej z rodzin.

Dobro wraca! Z góry dziękujemy za pomoc.

Szkolny Klub Wolontariusza

WIELKA PAKA DLA KOCIAKA

W odpowiedzi na prośbę Krośnieńskiego Inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals”, zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę finansową i rzeczową, która pomoże napełnić kocie brzuchy na mroźne i trudne zimowe tygodnie. Koordynatorką akcji była uczennica klasy VII b Katarzyna Kędra, którą dzielnie wspierali wszyscy członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza. Za zebraną karmę, koce, zabawki i środki finansowe na leczenie maluchów i dorosłych kotów serdecznie dziękujemy.