SAMORZĄD UCZNIOWSKI KLAS I-III

dziewcząt dobrodzieju,
wolę swoją okaż,
najmilszego pokaż.
Wszystkiego najlepszego w ten andrzejkowy wieczór.

Samorząd Uczniowski z okazji Andrzejek przygotował wróżbę - "Drzewko szczęścia". Każda klasa wybierała jeden los dla klasy z życzeniami na najbliższy rok. Uczniowie wspólnie z wychowawcami na zakończenie dnia magii odczytywali wróżbę w klasach.

J. Urbanik
K. Dziadowicz-Nowak

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tym dniem związany jest zwyczaj topienia lub podpalania słomianej kukły - Marzanny.

Dzieci z klas 1-3 wybrały się nad brzeg Wisłoka na symboliczne przepędzenie zimy. Uczniowie przygotowali okrzyki i hasła przywołujące wiosnę.

Następnie wszyscy udali się na poczęstunek do restauracji Wyszynk.
W  trakcie wycieczki pięknie wyjrzało słońce dlatego mogliśmy się wybrać na krótki spacer w celu poszukiwania pierwszych oznak zbliżającej się wiosny.

Samorząd Uczniowski klas I-III

SŁODKI DZIEŃ KOBIET

8 marca z okazji Dnia Kobiet chłopcy rozdawali wszystkim Paniom słodkie desery.
Nie zabrakło również szczerych życzeń i uśmiechu.

ANDRZEJKI 2017

Hokus-pokus, czary mary
co nas czeka- nie do wiary!
Czas zabawę zacząć już,
Dzisiaj jest dzień wróżb.

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Dlatego 30 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski kl. I-III przygotował  wróżby dla każdej klasy.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego klas I-III

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada Samorząd Uczniowski klas I-III organizował Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszyscy uczniowie przynieśli swoje ukochane pluszaki.

Dzieci witały się  z misiami, uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną, prezentowali misie podczas pokazu mody, tańczyli do muzyki ze znanych bajek o misiach.
Ponadto wszystkie dzieci przywitał specjalny gość, który częstował wszystkich właścicieli misiów  pysznymi smakołykami.

Uczestnicy bawili się znakomicie, każdemu dopisywał świetny humor.

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2017

Z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski klas I-III przygotował dla nauczycieli i pracowników szkoły  kartki oraz wręczał symboliczny kwiat. Składając przy tym serdeczne życzenia. Na tablicy Małego Samorządziku uczniowie zapisywali swoje myśli "Za co kochają nauczycieli? - które później chętnie czytali swoim Paniom.

Opiekunki SU KL. I-III

ROK SZKOLNY 2016/17

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2016

Za naukę, za trud jaki jest wkładany
przeogromny bukiet życzeń składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe
z uczniowskich serc płynące
jak świeże kwiaty pachnące,
kwitnące na polskiej łące.

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski kl. I-III składał serdeczne życzenia i obdarowywał nauczycieli ręcznie wykonanymi kartkami okolicznościowymi.

Ponadto uczniowie przygotowali wystawkę „Czy poznajecie te kwiaty?” z pięknymi portretami Dyrekcji i Nauczycieli uczących w klasach młodszych.

Opiekunki SU I- III
J. Urbanik, K. Dziadowicz-Nowak

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, pluszowy. Chyba każdy z nas ma swojego ulubionego misia, którego ciepło wspomina. Miś, bo o nim mowa, miał dziś swoje święto.

Dlatego do szkoły przynieśliśmy nasze ulubione misie, z którymi tańczyliśmy i śpiewaliśmy im kołysanki. Samorząd Uczniowski klas I-III pięknie recytował wiersze o misiach. Na zakończenie tego miłego dnia malowaliśmy własne misie i te wymarzone.

J. Urbanik
K. Dziadowicz-Nowak

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Na zbliżające się Święta Samorząd Uczniowski klas I-III składał najserdeczniejsze życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani ręcznie przygotowanymi kartkami świątecznymi.

fot. Karolina Dziadowicz-Nowak

ROK SZKOLNY 2015/16

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2015

Rzekę pięknych kwiatów znamy,
tulipanów, róż i bzów.
Dla nauczycieli mamy,
Najpiękniejszy bukiet słów.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas I-III z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej składali serdeczne życzenia pracownikom szkoły oraz wręczali ręcznie przygotowane kartki okolicznościowe.

Karolina Dziadowicz Nowak

2015_SU1-3_ken

DZIEŃ CHŁOPAKA

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas I-III zorganizowali pocztę dla chłopców, do której dziewczynki wrzucały kartki z życzeniami dla swoich kolegów.

30 września 2015 r. Gabriela Stankiewicz – przewodnicząca Samorządu składała życzenia wszystkim chłopcom oraz wręczała liściki.

2015_dzienchlopaka

Karolina Dziadowicz Nowak

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Samorząd Uczniowski kl. I- III wręczał pracownikom szkoły ręcznie wykonane kartki świąteczne i składał serdeczne życzenia bożonarodzeniowe.

2015_su1-3_bn

DBAJMY O ZIEMIĘ!

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu Samorząd Uczniowski kl. I-III rozdawał w klasach zielone wstążeczki - listki. Celem akcji było promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów.

2016_ziemia2