WYDARZENIA

POWITANIE WIOSNY

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, w czwartek 21.03.2019 roku, Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Pokaz Talentów dla klas 4-8, klasowe karaoke oraz konkurs na najbardziej wiosenną klasę. Konkurs Talentów był przepełniony emocjami, jakie zafundowali nam uczestnicy śpiewając, tańcząc czy grając na instrumentach Wyróżnienie otrzymała Berenika Wójcik, I miejsce uzyskało trio z klasy VB: Natalia Tatrzańska, Milena Frydrych i Emilia Fejkiel, II miejsce za śpiew zajęła Wiktoria Borowczyk z VI A, a III miejsce przypadło dziewczynkom z klasy IVB Aleksandrze Polak, Nikoli Gaurze i Nikoli Jurczyk. Dyplom za najbardziej wiosenną klasę otrzymała klasa 4a, a za stuprocentową frekwencję w tym dniu, dyplom uzyskały klasy 5a i 5b . Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólne powitanie wiosny oraz mile spędzony czas w murach naszej szkoły.

  

DZIEŃ KOBIET 2019

W piątek 8.03.2019r. z okazji Dnia Kobiet, Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Dzień Spódnicy. W tym dniu wszystkie dziewczyny naszej szkoły przyszły ubrane w piękne kreacje, w których dominowała spódnica albo sukienka. Wszystkie dziewczyny wyglądały zjawisko i pozwoliliśmy sobie wyłonić 3 najpiękniejsze kreacje.

Najbardziej wyróżniały się:
Julia Zajdel VIIa
Wiktoria Borowczyk VIa
Katarzyna Szmyd Vb

Na uwiecznienie tego konkursu wszystkie przedstawicielki płci żeńskiej zrobiły sobie wspólne zdjęcie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólne świętowanie Dnia Kobiet.

  

WALENTYNKI 2019

Samorząd Uczniowski z okazji Walentynek zorganizował w naszej szkole ,,Pocztę walentynkową". Od poniedziałku 4.02 do czwartku 7. 02 uczniowie pisali liściki do kolegi lub koleżanki. Oprócz liścików przynosili swoje walentynki i adresowali do ich właścicieli. Gotowe wierszyki pełne uczuć wrzucali do pudełka, którym opiekowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. W piątek 8.02 liściki rozdano ich właścicielom. Dostarczone życzenia wywołały u członków naszej szkoły uśmiech i szczęście. W tym dniu można było przyjść w ubraniu z akcentem czerwonego koloru.

Dziękujemy za wspólne świętowanie walentynek.

Samorząd Uczniowski  

  

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

Samorząd Uczniowski z okazji trwającego karnawału, zorganizował dla klas 4-8 wspólną zabawę karnawałową, która odbyła się w środę 6.02.2019r. na sali teatralnej. Dyskoteka trwała od 16.30 do 19.00. Bawiliśmy wspólnie z nowym dj - em, który zapewnił nam dobrą muzykę i wspólne zabawy w kółku. Podczas imprezy było dużo dedykacji i specjalnych piosenek dla uczniów lub nauczycieli. Wszyscy byliśmy zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. To była najlepsza dyskoteka tej szkoły.

Wszystkim obecnym na zabawie bardzo dziękujemy za dobrą i wesołą atmosferę.

Samorząd Uczniowski

  

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W dniu 30.11 (piątek) Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień Życzliwości”, którego symbolem był żółty kolor. Na korytarzach zawisły sentencje o mądrości, szczęściu i szacunku, uczniowie przesyłali sobie miłe liściki, a wszyscy zaakcentowali to wydarzenie ubiorem w obowiązującym kolorze. Społeczność szkolna miała także możliwość wybrać najżyczliwszego ucznia i nauczyciela.

W kategorii „Najżyczliwszy nauczyciel” zajęli:

I miejsce p. Małgorzata Matelowska
II miejsce p. Katarzyna Drużba
III miejsce p. Janusz Stryczniewicz

W kategorii „Najżyczliwszy uczeń”:

I miejsce Julia Zajdel z VII A
II miejsce Katarzyna Szmyd z V B
III miejsce Lena Bobola z IV B

Klasa VIII B otrzymała tytuł „Klasy Życzliwych”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy za zaangażowanie i wspólne świętowanie „Dnia Życzliwości”.

Monika Maculska

 

DZIEŃ CHŁOPAKA 2018

Z okazji Dnia Chłopaka, 28 września Samorząd Szkolny zorganizował w naszej szkole Konkurs na Najfajniejszego Krawaciarza Szkoły Podstawowej Nr 6. Zadaniem chłopców było założyć tego dnia do szkoły krawat lub muchę i zaprezentować ją wszystkim w czasie przerw. Wielu uczniów i uczennic odpowiedziało na nasz apel i pojawiło się tego dnia w najwymyślniejszych krawatach, muchach i innych męskich ozdobach. Jury złożone z pracowników szkoły uznało jednogłośnie, że tytuł Najfajniejszego Krawaciarza Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie wędruje do Jacka Prajsnera z klasy VIIa, którego zdjęcie możemy zaprezentować poniżej. Drugim Najfajniejszym Krawaciarzem Szkoły Podstawowej Nr 6 został debiutujący w konkursie uczeń klasy IVb – Oskar Skorodyński. Pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki wręczyła naszym Krawaciarzom przewodnicząca szkoły, Julia Zajdel wraz z opiekunkami samorządu.

  

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

20 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski klas IV-VII. W tym dniu chętni uczniowie mogli ubrać się w piżamy i w ten sposób zyskać zwolnienie z odpowiedzi. Nastąpiło również rozstrzygnięcie ogłoszonego wcześniej konkursu dla klas IV-VII na najciekawszą Marzannę. Zadanie konkursowe polegało na tym,  by każda klasa na zajęciach z wychowawcą  wykonała kukłę Marzanny – symbolu odchodzącej zimy.  Do wykonania pracy można było użyć tylko materiałów naturalnych, przyjaznych dla środowiska.

19 marca na holu głównym szkoły została zorganizowana wystawa prac konkursowych. 20 marca odbył się plebiscyt, w którym uczniowie klas I-III oddawali głosy na najciekawszą kukłę. Wygrała Marzanna wykonana przez kl. VI b. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom i wychowawcom dziękujemy za włączenie się do tej sympatycznej rywalizacji.

Na zakończenie odbyła się pamiątkowa sesja fotograficzna.

Małgorzata Matelowska
Magdalena Buczyńska
Anna Gazda

  

PRAWA DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

Nie ma dzieci - są ludzie.
J. Korczak

Rzecznik Praw Dziecka ogłosił 20 listopada 2017 r. Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. W związku z tym Samorząd Uczniowski klas starszych zaproponował cykl działań mających na celu przypomnienie praw dziecka.

Nauczyciele przeprowadzili lekcje wychowawcze na ten temat. Sekcja dekoracyjna przygotowała gazetkę. Ponadto Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs „Jestem dzieckiem, mam prawo...”. Na konkurs wpłynęło 17 prac.
Zarząd Samorządu Uczniowskiego wybrał najlepsze prace w trzech kategoriach.

Oto zwycięzcy:

 • nagroda za pracę plastyczną „Jestem dzieckiem. Mam prawo do...”  dla ucznia kl. VII a Dominika Matuszewskiego
 • nagroda za prezentację multimedialną „Bronimy praw dziecka” dla Maksymiliana Szteligi z kl. VI a
 • nagroda za pracę literacką „Piszemy listy do Rzecznika Praw Dziecka” dla Krzysztofa Kolanko z kl. VI a.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.

Prace można zobaczyć na holu szkoły.

Ponadto uczniowie klas szóstych pod opieką p. Marty Winiarskiej przygotowali inscenizację pod tytułem: „Ty też byłeś dzieckiem...”.
Obejrzeli ją wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Nasza szkoła nosi dumnie imię Janusza Korczaka. To nasz patron powtarzał, że dziecko jest osobą, człowiekiem, a nie zadatkiem na człowieka. Ma swoją godność, swoje prawa.


opiekunki SU: Anna Gazda, Magdalena Buczyńska, Małgorzata Matelowska
fot. Jolanta Habrat

  

MISIE RATOWNISIE

Samorząd Uczniowski przeprowadził w listopadzie w szkole zbiórkę pluszowych miśków i innych maskotek.  W ten sposób przyłączyliśmy się do akcji MISIE RATOWNISIE.  Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w zbiórkę. Udało nam się zebrać 230 maskotek. Wszystkie te pluszowe zabawki przekazaliśmy dla dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Bardzo dziękujemy za ofiarność!

opiekunowie SU

       

NAUCZYCIEL ROKU 2017

Na całym świecie organizowane są konkursy i przyznawane nagrody… Również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie zapragnęli przyznać swoje nagrody w konkursie Nauczyciel Roku 2017.

By wyniki były obiektywne, przedstawiciele SU zwrócili się o opinię do społeczności uczniowskiej. W naszej szkole wszyscy nauczyciele, bez mrugnięcia oka, mogli ten tytuł otrzymać, wybór był szczególnie trudny, tym bardziej, że do każdej kategorii byli nominowani wszyscy uczący.

Uczniowie chcieli wyróżnić takie cechy, które dla nich są szczególnie ważne. Nauczyciele startowali w następujących kategoriach:

 • Najmilszy Nauczyciel, czyli Słoneczko
 • Najostrzejszy Nauczyciel, czyli Ostre Pióro
 • Najdowcipniejszy Nauczyciel, czyli Żartowniś
 • Najbardziej Gadatliwy Nauczyciel, czyli Katarynka.

W wyniku przeprowadzonego głosowania:

tytuł Najmilszego Nauczyciela zdobyła pani Małgorzata Matelowska,
tytuł Najostrzejszego oraz Najbardziej Gadatliwego Nauczyciela uzyskał pan Janusz Stryczniewicz,
zaś Najdowcipniejszym Nauczycielem została pani Natalia Niedziela.

Zdobywcy tych zaszczytnych tytułów otrzymali medale i pamiątkowe upominki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski kl. IV - VII

  

"SZKOŁO POMÓŻ I TY"

Na początku października br. w naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych. Zachęcaliśmy do udziału w akcji charytatywnej ,,Szkoło, pomóż i ty” i zakupu cegiełek, z których dochód zostanie przekazany na konto fundacji. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Udało się nam zebrać kwotę 213 zł i 25gr, która została przekazana na konto fundacji.  Wszystkim, którzy pomogli, serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie SU

  

OTRZĘSINY 2017

5 października w naszej szkole odbyły się tradycyjne otrzęsiny uczniów klas czwartych, podczas których zostali oni poddani rozmaitym próbom odwagi, sprawności i wiedzy.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.
Młodsi koledzy i koleżanki stanęli wobec czterech niebanalnych wyzwań: wypicia tajemniczej mikstury, wykonania mumii z papieru, rozwiązania testu wiedzy o szkole oraz wykonania portretu swojego wychowawcy. Zadania dostarczyły uczestnikom wiele radości.

Czwartoklasiści udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie.
Zabawa zakończyła się złożeniem ślubowania i wręczeniem słodkich upominków.
Następnie odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów klas IV-VII.

Opiekunowie SU:
Małgorzata Matelowska
Anna Gazda
Magdalena Buczyńska

  

WYBORY 2017

W wyniku demokratycznych wyborów Samorząd Uczniowski klas IV - VII wybrał nowe władze na rok szkolny 2017/2018. Po burzliwej kampanii wyborczej uczniowie w tajnym i bezpośrednim głosowaniu spośród ośmiu kandydatów wybrali nowy zarząd.

ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Szkoły Podstawowej Nr 6 w Krośnie

Przewodnicząca: Matylda Niemiec
Zastępca przew.: Natalia Maślanka
Członkowie: Wiktoria Lasek i Igor Styczeń

Gratulujemy zwycięzcom!

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
"CIEKAWE I BEZPIECZNE PRZERWY"

W  międzyklasowym  konkursie: „Ciekawe i bezpieczne przerwy” wygrała klasa V b.

Oto jej propozycje, jak ciekawie spędzać  przerwy śródlekcyjne:

 1.  długa przerwa na boisku szkolnym, np. dwie klasy raz tygodniu w określony dzień w zależności od pogody
 2.  „kącik gier planszowych” – możliwość wypożyczania, rozgrywki pod okiem nauczyciela
 3.  „taneczne przerwy”, np. dwa razy w tygodniu.

Wśród innych propozycji uczniowskich pojawiły się również:

 • gry i zabawy integracyjne
 • wyjście na boisko, podwórko szkolne
 • rozmowy z kolegami, koleżankami, przyjaciółmi
 • czytanie książek
 • wizyta w bibliotece
 • przygotowywanie się do lekcji
 • śniadanie, wizyta w toalecie.

Gratulujemy zwycięzcom!

organizatorzy:
Joanna Mazur
Małgorzata Matelowska

 

OTRZĘSINY 2016

4 października w naszej szkole odbyły się tradycyjne otrzęsiny uczniów klas czwartych, podczas których zostali oni poddani rozmaitym próbom odwagi, sprawności i wiedzy.

Imprezę przygotowali i przeprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.

Młodsi koledzy i koleżanki stanęli wobec czterech niebanalnych wyzwań: wypicia tajemniczej mikstury, wykonania mumii z papieru, rozwiązania testu wiedzy o szkole oraz wykonania portretu swojego wychowawcy. Zadania dostarczyły uczestnikom wiele radości.

Czwartoklasiści udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie.

Zabawa zakończyła się złożeniem ślubowania i wręczeniem słodkich upominków.

Następnie odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów klas IV-VI.

Opiekunowie SU:
Małgorzata Matelowska
Anna Gazda
Grzegorz Urbanek

 

 WYCIECZKA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W środę 1 czerwca 2016 roku uczniowie najbardziej zaangażowani w działalność Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI wraz ze swoimi opiekunami pojechali na wycieczkę do Rzeszowa. Była to nagroda za wzorowa pracę w SU, organizowanie życia kulturalnego w szkole oraz aktywny udział w akcjach charytatywnych.

Organizacją wycieczki i opieką nad jej uczestnikami zajęli się pani Joanna Mazur i pan Grzegorz Urbanek.

W Rzeszowie na uczniów czekało wiele atrakcji: w Multikinie z zainteresowaniem obejrzeli wzruszający film „Mój Przyjaciel Orzeł”. Następnie uczniowie gościli na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali wykładu pani doktor Renaty Jurasińskiej pt: „MATEMATYKA W PRZYRODZIE”. Uczniowie obejrzeli pokaz eksperymentów z zakresu fizyki. Wszystkim najbardziej podobał się wystrzał prowizorycznej rakiety wykonanej z butelki.

Po dniu pełnym wrażeń uczniowie wrócili do Krosna z nadzieją, że za rok znów uda się zorganizować równie ciekawy wyjazd.

Zorganizowanie tej atrakcyjnej nagrody nie byłoby możliwe bez wsparcia finansowego, którego udzielił Prezes Zarządu osiedle Południe Pan Krzysztof Babinetz.

Wszystkim zaangażowanym w organizację wycieczki, serdecznie dziękujemy!

14_2016_wycSU

15_2016_wycSU

16_2016_wycSU

17_2016_wycSU

18_2016_wycSU

19_2016_wycSU

20_2016_wycSU

21_2016_wycSU

22_2016_wycSU

23_2016_wycSU

Uczniowie i opiekunowie SU: Joanna Mazur, Grzegorz Urbanek

   

OTRZĘSINY

1 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas IV. Czwartoklasiści mieli za zadanie wypić przygotowane wcześniej mikstury, przebrać się w śmieszne ubrania, zatańczyć i wykazać się wiedzą o szkole. Natomiast ich wychowawcy zostali odpytani z popularnych seriali. Ile tu było emocji… Następnie obie klasy czwarte otrzymały słodki „skarb”. Przed samym rozpoczęciem dyskoteki, jako ostatni punkt „otrzęsin”, odbyło się ślubowanie. Tym sposobem czwartoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami klas starszych.

Opinie uczniów klas czwartych:
Klasa IV a: „Otrzęsiny były super. Wszystko nam się podobało.”
Klasa IV b: „Najbardziej nam się podobało picie mikstur oraz przebieranie się.”

Otrzęsiny zostały zorganizowane i przygotowane przez uczniów klas VI a i VI b: Michała Wójtowicza – przewodniczącego SU klas IV-VI, Olgę Krzysztof, Jagodę Mindak, Kacpra Dwernickiego, Wiktora Wilka, Kamilę Sowę, Natalię Woźniak oraz Katarzynę Gierlach pod opieką pani Magdaleny Buczyńskiej.

Olga Krzysztof
Michał Wójtowicz

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie, a wszystkim uczniom za przybycie.

Opiekunowie SU klas IV-VI
Magdalena Buczyńska
Joanna Mazur
Grzegorz Urbanek
zdjęcia: Magdalena Buczyńska

 FOTOGALERIA

 

    

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 22 września 2015 odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2015/2016. Wybory zostały poprzedzone, bardzo aktywną kampanią wyborczą.

W wyborach do Rady Samorządu Szkolnego zwyciężyli następujący uczniowie:

Przewodniczący: Michał Wójtowicz kl. VI a

Zastępca przewodniczącego: Katarzyna Kędra kl. V b

Sekretarz: Michał Ginalski kl. V a

  

W czwartek 24 września 2015 zostało zorganizowane spotkanie uczniów klas IV–VI w sali teatralnej z Panią Dyrektor Szkoły Teresą Janusz i Samorządem Szkolnym. Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów i nauczycieli. Pogratulowała zwycięzcom w wyborach do Rady Samorządu i życzyła sukcesów. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Samorządu Szkolnego Michał Wójtowicz, który w następujących słowach zwrócił się do uczniów: 

„Szanowna Pani Dyrektor, drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy,
Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy. Bardzo się cieszę, że zostałem Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Wiem, że to trudna rola, ale wierzę, że podołam temu wyzwaniu. Chcę zrealizować wszystkie swoje oraz Wasze pomysły i zmiany. Chcę, aby w szkole było miło i ciekawie. Będę dbał o dobre imię Naszej Szkoły. Dzięki mnie szkoła zmieni się na lepsze. Do współpracy zapraszam Was wszystkich.
Wspólnie zdziałamy więcej!”

Na spotkaniu także zachęcono klasy do rywalizacji w konkursie na najaktywniejszą klasę. Konkurs przeprowadza Samorząd Szkolny. W konkursie pod uwagę są brane następujące kryteria:

 • noszenie przez uczniów klas mundurków i obuwia zamiennego
 • ocena gazetki klasowej pod względem pomysłowości i kreatywności oraz porządek w klasach
 • udział w akcjach charytatywnych

Poinformowano także uczniów, że od 1 października rusza akcja „dzień pod szczęśliwą liczbą”. Codziennie będzie losowana szczęśliwa liczba – uczeń z tym numerem w dzienniku jest zwolniony w danym dniu z pytania.

Magdalena Buczyńska, Joanna Mazur, Grzegorz Urbanek
zdjęcia: Magdalena Buczyńska


13_2015_su_04

 

 
    

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KORCZAKOWSKIEGO
"Janusz Korczak – przyjacielem wszystkich dzieci" - edycja 2015

W  I edycji ogólnopolskiego konkursu  "Janusz Korczak –  przyjacielem wszystkich dzieci" adresowanego do Samorządów Uczniowskich szkół korczakowskich,   celem było opracowanie  prezentacji multimedialnej poświęconej życiu i twórczości literackiej dla dzieci Janusza Korczaka.
W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt szkół korczakowskich, spośród nich do ścisłego finału zakwalifikowano prace 19 uczniów z 11 szkół podstawowych. Jury miało nie lada problem z wyborem najlepszych prac, prace konkursowe były bowiem ciekawe i różnorodne.

Jury I miejsce przyznało prezentacji multimedialnej Ewy Michalskiej z Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Nowogrodziu Bobrzańskim,

II miejsce prezentacji Anny Palińskiej ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Węgrzycach Wielkich,

III miejsce  prezentacji Kacpra  Dwernickiego ze Szkoły Podstawowej NR 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i opracowanie ciekawych prezentacji multimedialnych.

Dziękujemy Samorządom Uczniowskim oraz ich Opiekunom za zaangażowanie w opracowaniu prezentacji multimedialnych.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
SP Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie

Magdalena Buczyńska
Joanna Mazur
Janusz Stryczniewicz

 

 

REGULAMIN

I EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KORCZAKOWSKIEGO

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

"JANUSZ KORCZAK - PRZYJACIELEM WSZYSTKICH DZIECI"

2014/2015

  

1. Konkurs organizowany pod patronatem Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie przeznaczony jest dla uczniów korczakowskich szkół podstawowych.

2. Organizatorem konkursu jest:

Szkoła Podstawowa Nr 6
im. Janusza Korczaka
w Krośnie
ul. Kletówki 1,
38-400 Krosno
tel. /13/ 43-209-15

W I edycji konkursu „Janusz Korczak – przyjaciel wszystkich dzieci” ogólnym celem jest opracowanie prezentacji multimedialnej poświęconej życiu i twórczości literackiej dla dzieci Janusza Korczaka.

Celami szczegółowymi konkursu są:

1) Popularyzowanie wiedzy dotyczącej życia, twórczości i działalności pedagogicznej Janusza Korczaka.

2)  Rozwijanie artystycznych (literackich, plastycznych) zainteresowań i zdolności młodzieży w myśl zasad wychowawczych Janusza Korczaka.

3)  Rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i kreatywności uczniów.

4) Kształcenie umiejętności wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych do prezentacji własnej twórczości.

5) Rozwijanie umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania i krytycznej analizy informacji, korzystania z różnych źródeł dotyczących danej tematyki.

6) Wykorzystanie środków technologii informacyjno-komunikacyjnych i otwartych zasobów edukacyjnych jako płaszczyzny do nauki.

3. Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie, jest opracowanie projektów prezentacji multimedialnej zawierającej własny tekst poświęcony życiu i twórczości literackiej dla dzieci Janusza Korczaka. Prezentacja multimedialna winna posiadać wartość edukacyjną, i ma posłużyć jako atrakcyjny materiał dydaktyczny służący prezentacji dorobku literackiego patrona szkoły, który można wykorzystać podczas realizacji programu nauczania w szkole podstawowej. W bieżącej edycji konkursu ogólnym tematem prac jest „Janusz Korczak – przyjacielem wszystkich dzieci”.

4. Prace uczniów powinny być wykonane w formie prezentacji multimedialnej (w programie PowerPoint i zapisane z rozszerzeniem .ppt).

5. Prace powinny być indywidualne, samodzielnie wykonane przez ucznia. Prace nie powinny być wcześniej publikowane.

6. Każdy uczeń może zaprezentować tylko jedną pracę.

7. Konkurs przeprowadza komisja powołana przez Dyrektora SP Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie.

8. Podjęte przez komisję decyzje dotyczące przyznanych miejsc są ostateczne.

9. Komisja nie będzie oceniała prac zespołowych.

10. Kryteria oceny prac to:

 • wartość edukacyjna
 • poprawność merytoryczna
 • zgodność z tematem Konkursu
 • walory artystyczne, staranność i oryginalność wykonania prac
 • walory literackie i edukacyjne
 • poprawność językową i ortograficzną prac pisemnych
 • sprawność w posługiwaniu się narzędziami TIK
 • estetyka i oryginalność pracy oraz dodatkowo różnorodność zastosowanych narzędzi informatycznych (zastosowanie obrazu, dźwięku, filmu itp.).

11. Praca musi składać się minimalnie z 10 slajdów, maksymalnie z 30 slajdów. W każdej pracy na stronie tytułowej powinny się znaleźć informacje dotyczące ucznia /autora pracy/: Imię i nazwisko, klasa, pełna nazwa szkoły.

12. Prace na płycie CD lub DVD należy przesyłać wraz ze zgłoszeniem na adres Organizatora do dnia 15 kwietnia 2015 r. Ilość prac ze szkoły nie może być większa niż 3.

13.  Zgłoszenie powinno zawierać:

 • wypełnione zgłoszenie (zał. nr 1 do regulaminu) przesłane razem z prezentacją na płycie CD lub DVD
 • wypełnione oświadczenie o zgodzie autora pracy na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu oraz na bezpłatne rozpowszechnianie jego pracy do celów edukacyjnych (zał. nr 2 do regulaminu).

Dodatkowe warunki jakie powinny spełniać nadsyłane na konkurs prace:

 • Maksymalny rozmiar pracy 20 MB, w przypadku pracy zawierającej filmy 50 MB.
 • Plik zawierający prezentację musi mieć nazwę mówiącą o temacie pracy.
 • Plik lub pliki pracy powinny znajdować się w folderze, którego nazwa powinna zawierać informacje o treści pracy oraz nazwisko i imię jej autora.
 • Pierwszy slajd prezentacji (strona startowa) powinien zawierać: tytuł pracy, nazwisko i imię autora, nazwę szkoły.
 • Drugi slajd prezentacji powinien zawierać plan prezentacji (spis treści).
 • W pracy na ostatnim slajdzie powinna być umieszczona bibliografia (źródła informacji, z których uczeń korzystał), jeżeli jest to książka - podajemy jej autora, tytuł, nazwę wydawcy, miejsce oraz rok wydania, jeżeli korzystano z Internetu – /źródło informacji/ – (warunek konieczny do przyjęcia pracy).
 • Należy dokładnie wypełnić kartę zgłoszenia podając wszystkie wymagane tam informacje oraz czytelnie wypełnić oświadczenie.

14.  Dodatkowe rady:

 • Jeżeli przesyłacie kilka prac mogą one być na jednym CD lub DVD (np. 3 prace = 3 odrębne foldery).

Najczęściej występujące błędy w pracach:

 • Niepoprawna nazwa szkoły (Zespół Szkół to tylko nazwa organizacyjna, natomiast szkoła to Szkoła Podstawowa).
 • Brak podania źródeł, z których korzystano (dyskwalifikuje pracę!!!).
 • Brak spisu treści na początku prezentacji.
 • Włączenie automatycznej zmiany slajdów.
 • Nadmiar animacji.
 • Nadmiar tekstu na slajdzie.
 • Zbyt duże zdjęcia na slajdzie (zmniejsz rozdzielczość lub rozmiar zdjęcia przed osadzeniem na slajdzie).

15. Ustalenia końcowe

 • Uczestnik oświadcza, że przesłana przez niego praca nie narusza praw osobistych ani majątkowych osób trzecich, w szczególności praw autorskich, praw pokrewnych, prawa do wizerunku, innych dóbr osobistych ani ich interesów chronionych przepisami prawa.
 • Organizatorowi przysługuje prawo dyskwalifikacji uczestnika w przypadku, gdy uzyska wiarygodną informację, że praca narusza prawa osób trzecich lub jej autor w jakikolwiek sposób naruszył postanowienia niniejszego regulaminu.
 • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wykorzystania prac uczestników Konkursu do celów naukowych i edukacyjnych oraz ich nieodpłatnej publikacji. Dane osobowe uczestników Konkursu są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami.

16. Nagrody

Laureaci 3 pierwszych miejsc otrzymują: dyplom oraz nagrody rzeczowe.

17. Termin rozstrzygnięcia konkursu 30 kwietnia 2015 r.

18. Nadesłane prace nie będą zwracane autorom.

19. Głównym koordynatorem konkursu jest mgr Janusz Stryczniewicz oraz mgr Magdalena Buczyńska.

20. Regulamin oraz dodatkowe informacje dotyczące konkursu są dostępne na stronie internetowej szkoły: www.sp6krosno.pl


 

  

GÓRA GROSZA – EDYCJA 2014

Od 24 listopada do 5 grudnia 2014 r. w naszej szkole uczniowie klas I-VI przeprowadzili zbiórkę monet groszowych w ramach akcji "Góra Grosza".

Organizatorem edycji akcji jest Towarzystwo "Nasz Dom" z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka oraz innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Na początku akcji przybliżyliśmy jej zadania wszystkim uczniom poprzez oplakatowanie na gazetce Samorządu Uczniowskiego, pogadanki na godzinach wychowawczych. Monety zbierane były podczas przerw, lekcji oraz  godzin wychowawczych, we wszystkich klasach. Zebrane pieniądze uczniowie segregowali nominałami i pakowali do woreczka foliowego, a następnie pieniądze, zgodnie z procedurą, zostaną przesłane przez kuriera do siedziby Towarzystwa "NASZ DOM". W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Ogółem podczas XV edycji akcji "Góra Grosza" zebraliśmy 244 zł 59 groszy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom.


   


  

NAUCZYCIEL ROKU

Na całym świecie organizowane są konkursy i przyznawane nagrody… Złote Lwy, Bursztynowe Słowiki, Oskary. Również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie zapragnęli przyznać takie, swoje może nie Oskary a Oskarki, może nie Lwy a Lewki.

By wyniki były obiektywne przedstawiciele SU zwrócili się o opinię do społeczności uczniowskiej. Odzew był bardzo pozytywny. A że w naszej szkole wszyscy nauczyciele, bez mrugnięcia oka, mogli ten tytuł otrzymać, wybór był szczególnie trudny, tym bardziej, że do każdej kategorii byli nominowani wszyscy uczący.

Uczniowie chcieli wyróżnić takie cechy, które dla nich są szczególnie ważne. Nauczyciele startowali więc w następujących kategoriach:

 • Najmilszy nauczyciel, czyli Przytulanka
 • Najostrzejszy nauczyciel, czyli Ostre Pióro
 • Najdowcipniejszy nauczyciel, czyli Kabareciarz

W wyniku przeprowadzonego głosowania:

tytuł Najmilszego Nauczyciela zdobyła pani Małgorzata Matelowska

tytuł Najostrzejszego Nauczyciela uzyskał pan Janusz Stryczniewicz

zaś Najdowcipniejszym Nauczycielem został ksiądz Janusz Sroka.

Wszystkim nagrodzonym  serdecznie gratulujemy.


SU klas IV – VI wraz z opiekunami.


 

OTRZĘSINY KLAS IV

9 października 2014 roku był wyjątkowym dniem dla naszych czwartaków i ich wychowawców. Tego dnia odbyły się ich otrzęsiny a potem wspólna dyskoteka ze starszymi koleżankami i kolegami. Jednym słowem popołudnie pełne wrażeń.

Otrzęsiny zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczniów klasy VI a: Julię Paradysz, Julię Kłoskowicz, Macieja Guzika, Paulinę Wszołek oraz Patrycję Gabło.

Dziękujemy za zaangażowanie Smile

Opiekunowie SU:
Magdalena Buczyńska
Joanna Mazur
Janusz Stryczniewicz

FOTOGALERIA


 

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 23 września 2014 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV - VI.
W wyniku przeprowadzonego głosowania wśród uczniów klas IV – VI  oraz grona pedagogicznego zostali wybrani:

PRZEWODNICZĄCY: MACIEJ GUZIK, uczeń klasy VI a

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO: ALEKSANDRA JUREK, uczennica klasy V b

OSOBAMI WSPOMAGAJĄCYMI zostały:

 • IZABELA STASIK, uczennica klasy VI a,
 • ALEKSANDRA KRZANOWSKA, uczennica klasy VI b,
 • ZUZANNA SŁYŚ, uczennica  klasy VI b
 • MARTYNA GIERLASIŃSKA, uczennica klasy V a

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Joanna Mazur

 
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl