ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Witaj Maj, Trzeci Maj
u Polaków błogi raj!


30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez uczniów klas IV a i IV b wraz z zespołem muzycznym pod kierunkiem nauczycieli: p. Magdaleny Buczyńskiej, p. Elżbiety Dudek i p. Elżbiety Zając. Nad piękną dekoracją czuwały panie Elżbieta Dudek, Joanna Mazur i Magdalena Buczyńska.

Uczniowie przybliżyli swoim koleżankom i kolegom tło historyczne oraz okoliczności uchwalenia tego dokumentu. Recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni poświęcone zarówno Konstytucji jak i fladze państwowej. Akademia była lekcją historii upamiętniającą to wielkie wydarzenie.

Magdalena Buczyńska
Elżbieta Zając
fot. Jolanta Habrat


 
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl